28 Temmuz 2011 Perşembe

E-BEBEK.COM DALİN SIVI ÇAMAŞIR DETERJANI KAMPANYASI

www.tips-fb.com
hazır internetten alışveriş olayından bahsetmişken e-bebek'te ki kampanyadan haberdar etmek istiyorum sizleri.. 

sadece 1 günlüğüne ( 28 temmuz )geçerli olarak Dalin sıvı çamaşır deterjanı sadece 4.99 liraya satılıyor.. bu da benim Bezelye doğduğunda kullanacağım (ve daha önce kullandığım) ürünler arasında..benim için erken..almıyorum dolayısıyla ama halihazırda bebeği olanlar ve bu tarz özel deterjanlar kullananlar kaçırmasın derim..

bu ürünün fiyatı bildiğim kadarıyla normalde 20-24 lira arası değişiyor satıldığı yere göre..yani kampanya yarı yarıya gelmiş oluyor..sanıyorum 6 lira gibi bi kargo ücretleri var..11 liraya falan maloluyor tahminen..

herkese öpücükler..

23 Temmuz 2011 Cumartesi

KARGOCULAR BANA ÇALIŞIYO BU ARA..

www.tips-fb.com
hem geliş,hem gidiş yönünde :)

bunlar Çatı Katı'ndan yola çıkanlar..ummadığım anlarda kapımı çalan cicileriyle beni mutlu eden biri için :) bugün eline geçmesini ümit ediyorum..


bana gelenler de daha sonra.. herkese öpücükler :)

20 Temmuz 2011 Çarşamba

PULLU ABİYE BONENİ KENDİN YAP :)

www.tips-fb.com
özel günlerde kullanmak üzere pullu süslü bonenizi kendiniz yapabilirsiniz başlıkta da belirttiğim üzere.. bu boneyi kayınvalidem dikti bana..bugün bonelerimi düzenlerken (3 yeni bonem oldu çünkü onları yerleştiriyordum sizinle de paylaşacağım daha sonra :) elime geçti ve post yazmayı planladığımı ama unuttuğumu farkettim..

bu bir t-shırt parçasıydı..önüydü yani..kayınvalidem terzi olduğu için eline geçiyor böyle şeyler..diğer önleri başka arkalarla eşleştirip t-shırt yaptı açık aile üyeleri için :) ikimize de bone çıktı bu parçalardan :)

saç bantı takar gibi hayal edin..hani boynumuza geçirir sonra saçlarımıza geçiririz ya oradan aynı o şekilde takılıyor..üstte açık kalan kısmını çengelli iğne ile tutturuyorsunuz..

başta duruşu sol üst fotoğraftaki gibi..alnımdaki de bana bi paket tuzlu çekirdek hatırası :)


nasıl kullanacaksın bunu derseniz ben çok abartı şeyler sevmiyorum özel günlerde biliyorsunuz.. yakıştırmıyorum çok pullu şıkırtılı her yerinde bi atraksiyon olan abiye tarzı kıyafetleri.. genelde elbisemi sade (ve siyah :) seçip ayakkabı,çantayla zenginleştiriyorum.. (bakınız geçen yıl ki sünnet kombinim :)

bu boneyi yine siyah sade bi elbise ile ipek ya da şifon bi şalla kullanırım sanırım..ya da eşarp..ama bone pullu olunca muhtemelen tek renk bi eşarp isteyeceğim için ben yine şala yönelirdim :P

diyeceğim o ki çok fazla abartıp dikkat çekmeye gerek yok..bi bone bütün havasını değiştirir giydiğinizin.. kolaylıkla böyle bişey dikebilirsiniz bu tarz kumaşınız varsa..

herkese öpücükler :)

18 Temmuz 2011 Pazartesi

PEMBE-YEŞİL MİSAFİR SOFRASI :)

www.tips-fb.com

bol vaktim vardı misafir beklerken baya masa fotoğrafı çektim :) bol resimli postları sevenler için fazla ekliyorum bu sefer..

sofranın detaylarına inersek , masa örtüsünü ablamın gönderdiği kumaş kartelalarından yaptım..çok sevdim bu deseni..

peçeteleer tabii ki İkea'dan :) peçeteliği yengem yapmış hediye etmişti bana..pembeli yeşilli mavili bahar gibi bi soframız oldu..bunlarda o gün giydiklerim.. evde ve yalnız olacağımız için rahat davrandım..kotumun üzerine giydiğim tunik Adil Işık'tan.. 

kolye Aşkitomun hediyesiydi ilk kez taktım..hatta elime geçiş hikayesi çok enteresan burayı tıklayıp görebilirsiniz :)

yine evde ve yalnız olacağımız için rahat rahat parfümlendim..bu minik parfümümde Arzucuğumun hediyelerinden..aslında önceden giymek için hazırladıklarım bunlardı..ama fotoğrafı çekip beyaz tuniğimi ütülemek üzere masaya geçince lekelendiğini farkettim :( diğer kombine geçtim sonrasında..

burda da kolye yine Arzumun hediyesiydi henüz takmak kısmet olamadı :( vee üzerime uygun renkte parfüm alışkanlığım devam ediyor..bunları seçerken elim direk mavi olan parfüme gitmişti :)işte bu kadar.
herkese öpücükler..

15 Temmuz 2011 Cuma

İYİ Kİ KARGO DİYE BİŞEY VAR :)

www.tips-fb.com
aradaki uzun mesafeleri ulaşılabilir kılıyor..

bunlar muhtemelen bugün sahibinin eline ulaşıp,yüzünü gülümsetecekler.. onun benim yüzümü gülümsettiği gibi :)


ben bugün bi misafir ağırlayacağım Çatı Katı'nda..soframız ve diğer detaylar sizinle paylaşılmak üzere fotoğraflanacak tabii :)

bol hediyeli günler dileğiyle herkese öpücükler :)

12 Temmuz 2011 Salı

KAHVE-SOMON,FİYONKLU ÇERÇEVE :)

www.tips-fb.com
bu gece canım sıkıldı hobi çekmecemin başına geçtim..ortaya bu çıktı :) bitirmişken de paylaşayım dedim..

herkese öpücükler :)


8 Temmuz 2011 Cuma

ÇATI KATI'NIN TADİLAT SONRASI :) BOL FOTOĞRAFLI UZUN Bİ POST BİLGİNİZ OLSUN :)

www.tips-fb.com
aslında gözle görülür çok bi değişiklik yok.. değişenler daha çok farkedilmeyen ama benim için hayati önem taşıyan şeyler :) musluklar değişti mesela..tesisat yenilendi zira zırt pırt patlayıp mutfağı su içinde bırakıyordu..
kapı tokmakları değişti yine zira sürekli bi yerlerde kilitli kalıyorduk :) hoş biz yine kilitli kalmayı başardık ya geçen neysee sonra anlatırım onu..
ve bir de badana yapıldı tabii ki beni en çok sevindiren o oldu..bakınız şurdaki duvarlara ne demek istediğimi anlayacaksınız :)
hala da yapılacak şeyler bitmiş değil..zaten bi başladın mı onu da yapayım bunu da yapayım derken işler çığrından çıkıyor..bitmese de söz verdiğim arkadaşlar vardı temizlik sonrası fotoğrafları ekleyeceğim diye..onları daha fazla bekletmemek adına eksik falan çektim yine de :)

haa unutmadan gelebilecek bazı sorulara şimdiden yanıt vereyim..ne zaman evle ilgili bişey paylaşsam aynı şeyler merak ediliyor çünkü..

hayır bu evde daralmıyorum :) tam aksine oda oda bölünmüş evlerde darlanıyorum (en mutsuz olduğum dönemler bu tarz evlerde yaşadığım dönemlere rastlar..) Çatı Katı evde yaşamak bi tutkudur..sevmeyen zaten yaşayamaz sevende başka yerde yaşayamaz..bakınız ben :) en büyük şansım Yasin'in de çatı sever olması.. bu bizim ilk çatı evimiz değil..özellikle arayıp buluyoruz böyle evleri..

hayır bu evde pişmiyorum :) çünkü çatıda izolasyon var..ama izolasyonsuz bi çatı evde de yaşadım ki fenaydı o kadar diyeyim..

hayır kafamızı tavanlara çarpmıyoruz :) alıştık çünkü..ve genelde yatak odası hariç kısa tavanlar genelde sık kullanılmayan yerlere denk geliyor..ve daha da aklıma takılan şeyler var derseniz daha önce hazırladığım evle ilgili sorular postuna alalım sizi :)

ve başlıyoruz :)

burası evimizin girişi..fotoğrafta belirttiğim üzere giriş kapımız ve ayakkabı dolabımız görülüyor.. aynayı zaten tanıyorsunuz benim sürekli "bugün ne giydim?" fotoğraflarımdan :) yalnız daha silmemişim galiba fotoğrafı çekerken görmezden geliniz lekelerini lütfen :)


banyomuz hemen girişte..ayakkabı dolabının karşısına tekabül ediyor görüldüğü üzere..


minyatür banyomuz :) paspaslarımı Koçtaş'tan almıştım..küçük beyaz hasır sepette İkea'dan.. minik kirli sepeti işlevini görüyor Emin'i soyarken falan içeri taşımak yerine buraya atıyorum önce yıkanacakları..


yalnız çok komik bişey oldu..aynanın üzerindeki lambanın aynayı ortalamadığını ben daha yeni farkettim şu an var ya :)) neyse o da değişecek lambalar arasında..


girişten girdiğimiz anda karşımıza çıkan oturma bölümü..burada bitmeyen işlerimize dair bi görüntü var :) perdeler yok farkındaysanız..çünkü Yasin kornişlere taktı kafayı uzuuunn zamandır.. hatta face ileti derlemelerimde de bahsi geçmişti :) deliler gibi kahverengi korniş arıyor fakat bi türlü bulamadı.. en sonunda ikna ettim beyaz ama tekli korniş taktıracağız..ve şu hali çok aşağıda kaba duruyor dolayısıyla biz kornişin boyunu kısaltacağız daha iyi olacak.. hazır ikna etmiştik çıkardım perdeleri bi an önce bitsin gitsin şu korniş muhabbeti diye..bu hafta ya da önümüzdeki hafta değişecek inşallah..

duvarlar fotoğrafta çok belli olmasa da beyaz renkte..ışığı yansıtsın ferah olsun diye tercih ettim.. çiğ durur mu diye aklımdan geçmedi değil ama çok memnunum iyi ki beyaz yaptırmışım.. eski halinden bi farkı da evin duvarların boş olması..sadelik arıyor ruhum tüm duvar(cık)ları boş bıraktım..bi süre böyle kalacak..


evimize ait gömme minik vitrinleri daha yakından görüyoruz..ve yine beni bekleyen işlerden birisi de burda :) o arkadaki dvd'ler ayıklanıp tv sehpasına taşınacak..inşallah yani :) 

komidinden bozma sehpamın üzerinde ve hemen arkasındaki rafta da geçenlerde paylaştığım çerçeveleri görüyorsunuz.. Arzucuğumun hediyesi mumları da çerçevemin önüne dizdim :)


bu da ikili koltuğumuz..koltuklarımı da kendim yıkadım temizlik robotumla..baya kirlenmişler yalnız ışıldadılar yıkanınca :) bu duvarıda boş bıraktım dediğim gibi tablolar vardı kaldırdım belki bi ayna takarım buraya.. hemen yandaki kapıda yatak odasının giriş kapısı..


işte burda devasa vitrinim vardı hatırlarsanız..çok pis takmıştım kendisine yolladım evden sonunda :) buzdolabımız terastaydı bizim onu içeri çektim nasıl rahat ettim anlatamam.. tv sehpasını da Emin'in oyuncaklarını dizmekte kullanıyordum.. ona oyuncak kutusu alıp (ilerleyen fotoğraflarda var) sehpayı dışarı çıkardım.. işte bu sehpaya dvd'ler dizilecek daha..üst kısımdaki duvara da Emin'in bebek fotoğrafı var kocaman ya onu astıracağım (camı kırılmıştı yaptırıp ) ya da raf taktıracağım..

o büyük kapı girişe açılan kapı..yanındaki dolaplarda yorgan ve nevresim dolabım..


işte burası yatak odasının giriş kapısı..genelde yazın kapısını böyle açık tutuyorum..yine iğrenç kornişlerimiz görünüyor tepede :) 


burasıda içerden bi görüntü..ince ve uzun bizim oda ve ayakta durulmuyor içerde :) 


ama evde en önemli yer bu oda diyebilirim benim için.. o kadar rahat uyunuyor ki anlatamam.. zerre ses girmiyor içeri ve karanlık olması dolayısıyla deriiin uykulara dalabiliyorsunuz.. hele kışın off diyorum :) benim gibi zor uyuyan biri için çok ideal.. büyük konuşmayayım ama ben burdan başka bi evde başka bi odada uyuyamam..


bunlarda benim ıvır zıvırlarım :) dizmiyordum bunları hiç..çünkü kapı tokmağımız bozuktu dediğim gibi ve bize gelen her çocuk yatak odasına dalıp orayı burayı karıştırır sağolsunlar...çocuklara biraz renkli ve değişik geliyo bizim ev..en uyuz olduğum şeyde bu tarz şeylerimin ellenmesi..yapma da diyemezsin çocuk o ne anlar :) o yüzden hep orda burda saklı dururlardı..artık kapıyı kitleyebiliyorum hoho :) belki kendime bi tuvalet masası alırım minik bişey o zaman tüm servetimi yaymayı düşünüyorum üstüne..bakıp bakıp sırıtırım severim böle şeyleri :)


burası da dolaplarımız ve oğluşumun yatağı..hani 2 hafta önce almıştık bahsetmiştim..İkea'dan..Emin kendi seçti çok sevdi yatağını artık her sabah kendi topluyo özene bezene :)


bu kuytu köşede onun park yeri :) scooter ve arabası için..iyi oldu burası benimde gözüme dağınık gelmiyor en azından..tavana bakarsanız orda bi kapak var..çatıya çıkış kapağı.. havalandırma için de kullanılıyor..


bu da Emin'in oyuncak kutusu..dergilerini kitaplarını vs. dizdik içine derli toplu duruyorlar.. İkea'dan dediğim gibi..baya da büyük bişey..ve yine Emin çok sevdi rakam delisi zaten.. sevmiş olması düzen kazandırdı çocuğa kendi topluyo oyuncaklarını içine..ne kadar sürer bilmem ama bu düzen tertip işi :)


yatak odasından çıkıp devam edelim evi gezmeye :) burası da 2.salon diye tabir ettiğimiz bölüm..malum bizde odaları bölen duvarlar yok..burayı bomboş bıraktım..sadece topuklu ayakkabı koltuklarım var..ve artık sizinle buradan iletişim kuruyorum :) bar sandalyelerimde oturamıyorum karnım rahatsız oluyor..şu an burda oturuyorum yani :)

Bezelye inşallah dünyaya gelene kadar burası böyle boş kalacak..sonra bunların olduğu yere onun mobilyaları gelecek..abisinin mobilyaları da burdaydı önceden..bakınız evin eski hali :) topuklu ayakkabılarda doğru terasa :) bu arada Emin'in bi çadırı var onu bu kırmızı halı üzerine kuracağız..burda ferah ferah oynasın çocuk..
peteğin yanında görülen kapaklarda Yasin'in dolapları..dolapların hemen bitişiğinde de ardiye var göreceksiniz onu da devam eden fotoğraflarda..


burası da mutfak bölümümüz..Yasin'in dolaplarının hemen karşışına denk geliyor..


pencerenin altındaki dolaplarda çamaşır ve bulaşık makinem var belirttiğim üzere..


tezgahın mutfağa girince sağ tarafı..bu musluğumuz değişti işte..zırt pırt altı patlıyodu :) bi musluk daha gelecek yanına şimdi hafta sonu.. Rever Osmosis yani su arıtma takılacak..


burası da ocağın bulunduğu tezgah tarafı..değişecek şeylerden biri de davlumbaz..hani ben motorunu yakmıştım hatırlarsınız :) bu arada orda minik bi çaydanlık gözüküyor ya işte o ve onun bi büyüğü diğer bi çaydanlık benim yıldönümü hediyem oldu :) Yasin yine bedavaya getirdi hediyesini yani doğumgünümde yaptığı gibi..çünkü bizim oranın yani İhlas'ın malları bunlar :)


burasıda bi üstteki tezgahın önünden bakınca görünen kısım..barın altı yani..bar demeyi sevmiyorum ama bar sandalyeleri olduğu için burada kullandıklarımızın adı..öyle kaldı buranın adı da malesef..işte ben hemen bebekli poşetliğin olduğu kısmın arkasında iletişiyordum sizlerle bar sandalyesi tepesinde..şimdi topuklu ayakkabı koltuklara geçtim :)
 burda da yer soframız,çamaşır sepeti ve damacana şişesi var görüldüğü üzere..onları saklıyor bar bölümü.. damacanadan da kurtuluyorum çok şükür su arıtma takılınca..zira bıktım kendisinden zaten..nan bu damacanalar temiz mi ? takıntısının yanısıra ucunun hortumu da zırt pırt çıkıp beni dellendiriyordu :)


işte burası da ardiyemiz..bütün döküntüyü topluyor..çamaşır askılığının tarafında bi bu kadar yer daha var o kısmı çekmedim..orda da eski ocak falan var..buraya taşınınca boşa çıktı..ankastre buranın ocağı çünkü..


ve teras..


yazın genelde burda takılıyoruz özellikle akşamları..barbeküyü Yasin'in deyimiyle vitrin olarak kullanıyorum ben :)
ve orda görülen lamba da değişecek şeyler arasında..fotoğrafta çok net çıkmamış ama pencereden görülen göl K.Çekmece Gölü.. 
masamın örtüsü de ablamın bana yolladığı koltuk kumaşı kartelalarından bi parça..örtü oldu masaya güzelde oldu ben sevdim :)

ortamı bozan tek şey kahverengi koltuğum renk açısından :) aslında daha önce bahsetmiştim tadilat sırasında vitrinle beraber evden göndermek istediklerimden biriydi..ama Bezelye'den haberim yoktu o zaman :) sonra dedim yazın yayılırım ben burda iki büklüm masada oturamam hamile hamile..yani öyle rahat ki koltuk kıyamadım..zaten her gecede diyoruz  iyi ki göndermemişiz :) şimdi belki üzerine pembeli yastıklar diktiririm kayınvalime..
zaten Bezelye'nin eşyaları geldiği zaman kırmızı topuklu ayakkabı koltuklar buraya çıkınca kendisi mecburen gidici o zamana kadar bizimle beraber :)


bu da tül perdem..resimlerde flu gibi çıkmış aslında pembe çizgili..kayınvalidemde böyle bi tül parçası vardı.. onu bana perde olarak dikti sağolsun..bende uçlarını süsledim..şimdi altına da güneşlik takacağım..aslında şu an takılı ama boyu uzun geliyo onu kestireceğim..yine bitmek bilmeyen yapılacak işlerimden biri daha :)


vee bitiriyoruz..yoruldunuz postu okurken buyrun leblebi alın :)


herkese öpücükler :)

7 Temmuz 2011 Perşembe

DERİ CEKETİM, EMİN'İN AYAKKABI SEVİNCİ VE SİZİN İÇİN FOTOĞRAFLADIĞIM DİĞER CİCİLER :)

www.tips-fb.com
 İşte mağazaya adım atar atmaz vurulduğum bi önceki postumda bahsettiğim deri ceketim :)


aslında deri değil..öyle yumuşacık bi dokusu var ki giymeye kıyamazsınız..belki vardır bi ismi ama benim gözümde bu tarz şeylerin hepsi deri ceket.. anlamıyorum aradaki farkı hehe :)

ben bayıldım dediğim gibi hele üzerimde duruşu süper..kesinlikle fotoğraftakinden çok daha güzel üstte..ben malesef giyemeyeceğim ya da önü açık giyerim serin havalarda..bunu normal bedenime göre aldım çünkü..doğum sonrası giyebilmek için.. şu an düğmelerini kapadığımda dar oluyor hamilelik dolayısıyla..

benim bildiğim Bakırköy Capacity , Forum İstanbul ve Cevahir Alışveriş Merkezi'nde mağazaları var.. sizlerinde eklemek istediği mağazalar olursa yorumlarda belirtirsiniz..

sadece deri ceketim değildi beğendiklerim..ve mağazayı çok fazla gezemedim dün dediğim gibi bizimkilerin alışverişinden bana pek vakit kalmadı..eminim gezsem daha çok şey bulurdum oradan.. artık favori mağazalarıma Stradivarius'da eklendi.. bunlarda yine deneyip beğendiğim ceket ya da bolero tarzı diyelim diğer ciciler.. yine biz kapalılar için ideal..dar bişey giymek zorunda kaldığınızda üzerinize bunlardan alabilirsiniz..


kot üzeri denediğim için fotoğrafları kesip yayınlıyorum..boyları fotoğrafta görüldüğü kadar..yani uzun değil.. fotoğrafın bittiği yerde boyda bitiyor..ben genelde düz renk sevdiğim için bunları denedim.. ama desenlileri de var.. lacivert üzeri beyaz puanlı olanı var mesela onu da sevdim..benim Armine eşarbım gibiydi aynı..birde kırmızı ekoseli olanı da hoştu..

tam çıkarken gözüme trençkotlarda çarptı..uzaktan bana boyları (bana göre) kısa geldi ama trençkot arıyorsanız bi bakın derim..

gelelim oğluşumun cicilerine :) bunlar Emin'in ilk kez kendi beğenip aldığı ayakkabıları :) hep babası seçip alırdı Yasin'de ayakkabı takıntısı var çünkü..bu kez Emin'i de götürdü..bizim niyetimiz spor ayakkabı almaktı ama Emin bunlarda diretti..ne yalan söyleyeyim bende bunları daha çok beğenmiştim ama Yasin terler falan dedi bunların kısa olanını almak istedi ama Emin'i ikna etmek mümkün olmadı :) bende dedim Converse tipi bunlar terlemez yazlık ayakkabı sonuçta..bizimle ilgilenen arkadaşta aynı şeyi söyleyince ikna ettik Yasin'i..


Emin çok sevindi.. numarasını getirmeye depoya gittiler hatta bekleyemedi "nerde benim ayakkabılarım?" diye söylendi sürekli..bütün gece poşetini elinde taşıdı..şimdi henüz dışarda giymediği için bütün gün evde bunlarla dolaşıyo :)
her yerde indirim olduğu gibi Deriden'de de çok güzel bi indirim var..etiketin yarısına kaptık bunları da iyi oldu..

herkese öpücükler :)

5 Temmuz 2011 Salı

JEAN CEKETİME KAVUŞMA HİKAYEM :) NEREDE JEAN CEKET VAR FİYATLAR NASIL BİKAÇ TÜYO..

www.tips-fb.com
hamileliğimin ilerleyen aylarında maxi elbiseler giymek istiyorum..piyasadakiler genelde askılı modeller.. tabii içine body giyeceğim ama yine de askılı bir görüntü (ve darlık) kapalılık adına benim "daha iyisini yapabilme" anlayışıma ters.. o yüzden maxi elbise giydiğimde üst bedenimi kapatacak bişey arayışı içindeydim..en iyi seçenekte jean ceketti..hamile olduğumu öğrendiğimden beri aklımda olan bişeydi jean ceket almak..

artık hem Yasin'in değişen iş koşulları hem de fazla yorulduğum zaman ortaya çıkan rahatsızlıklarım sebebiyle çok fazla gezmeye vakit ayıramaz olduk ailece..o yüzden nokta atışı yapmam gerekiyordu :) yani nerde ne var bilip direk o mağazalara gitmek..
bu yüzden önce sevgili StyleBoom'a danıştım Formspring'ten..onun jean ceketi olduğunu biliyordum çünkü..bana Mango'yu tavsiye etti sağolsun.. listenin en başına Mango yazıldı yani..
daha sonra Koton, Lc Waikiki, Stradivarius'da listeye dahil oldular..böylece güzergah belirledik istikamet Bakırköy oldu :)

önce Galleria'ya gittik Yasin'in ve Emin için..sonra Capacity'e geçtik tüm bu mağazalar orada bi arada çünkü..bu arada Galleria'da fazla vakit harcadığımız için benim alışveriş koştur koştur oldu mecburen.. bi de kadınlara derler Yasin onlarca ayakkabı denedi ve bi tane bile beğenemedi :) neyse ki kuzumun ayakkabı işini hallettik orda..ayakları birden büyüdü ve yazlık ayakkabısı sıfıra indi çocuğun birden bire..bikaç haftadır sıktığı halde spor ayakkabıları ve önlerinden parmaklarının fırladığı sandaletleriyle geziyordu garibim :) onun ayakkabı sevinci başka posta artık :)


konumuza dönersek..önce Koton'a girdim..orda iki model kot ceket buldum..biri benim aldığıma benziyodu ama kolları yarım koldu..ben bir de uzun kollu istiyordum ki içine kolsuz body giyme şansım olsun..ve serin yaz akşamları da giyebileyim..böylece o modeli eledik..onun fiyatı 69.90 lira gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.. 59,90 da olabilir..

bir diğer modeli denedim..o da benim Koton deri ceketime benziyordu...sadece kol ve etek kısımlarındaki fırfırımsı şeyler ama..koyu lacivertti ceket yakası bebe yakaydı dediğim gibi kol ve etek uçları aynı deri ceketim gibiydi..ama o da içime sinmedi ceketten çok hırka hissi verdi bana..onun da fiyatı aynıydı..

sonra Lc Waikiki'ye geçtim..internetten bakmıştım kot ceket modelleri vardı ama mağazada yoktu..bu arada hamile koleksiyonuna baktım bana göre bişey bulamadım ama esprili hamile t-shırtlerinden vardı bol bol..kırık bi yumurtadan bebek çıkıyordu birinde :) fiyatları da 16.90 liraydı..

sonra Stradivarius'a girdim ama burda jean ceketlere uzaktan bakıp (çünkü kısa kollu cepken tarzı modellerdi ) direk başka bir askıya yöneldim..
ve ilk görüşte aşk ! üstte Header'da gördüğünüz deri cekete vuruldum ! fiyatını görünce hele kafamın üstünde kalpcikler uçuşmaya başladı :) o da bi başka posta fotoğraflayıp paylaşacağım..
ordan da poşetimde deri ceketim ve sırıtık ağzımla çıktım ama hala jean ceket bulabilmiş değildim :) ve son durak aslında ilk hedef olan Mango oldu..

orda biçok kot yelek modeli var böyle bişey arayanlara da fikir olsun..bi tane jean ceket buladildim..onunda kolları kısaydı..ama dedim olursa alayım artık bunu napalım..giydim ben şimdi m bedenini çok güzel oldu ama istediğim kapatıcılıkta değil.. birazda genişlediğim için ben dedim L bedeni varsa onu alayım ben..biz ayna önünde konuşuyoruz Yasin'le..çekişiyoruz daha doğrusu her zaman ki gibi :)

-L bedenini alayım ben bunun
-oldu bu işte aşkım..(bi an önce alalım çıkalım derdinde :) üzerinde iki şey var ama (body ve elbise ) öyle düşün ondan dar geldi sana..
-benim üzerimde her zaman iki şey olacak Yasin onların üstüne giycem ben bunu farkındaysan kapalıyım ben ..
-olsun kilo da verirsin tam olur
-hamileyim Yasin ne kilo vermesi yaa !
-olsun doğumdan sonra verirsin
-ben bunu hamileyken giymek için alıyorum yahu !
neyse sustu sonra pis pis sırıtarak..bi baktık arkamızdaki görevli kız bize gülüyo :) hihi yaptım ben hemen :) sonra baktık L bedeni yok askıda..o görevli arkadaştan yardım istedim depoya baktı ama yoktu malesef..süklüm püklüm dışarı çıkınca aklıma Caroussel Mango geldi orda L beden olabilir..İstanbul dışından yaşayan okuyucular için açıklayayım ikisi yanyana iki alışveriş merkezi..saate bi baktık kapanmasına 15 dakika var bizimkilere koşun dedim Caroussel'e..

önüne geldiğimizde Yasin dedi 12 dakikan var :) Allaaaahhh sonrasında olay aynı Bana Herşey Yakışır yarışmasına döndü :) koştur koştur indim arabadan Yasin'de cadde üzerinde park yapılmaz yerde beni bekleyecek..ben girdim Mango'ya direk rafları tarıyorum aha gördüm ! gittim baktım hemen veee bir adet L beden var..tam aldım üzerime giydim yürürken ayanaya doğru giderken bi de ne göreyim ? aynanın yanındaki askıda benim asıl aradığım model var ! anaaaaa yok böyle şans :)

hemmen atladım daha üzerimdekinin kolunu çıkarmadan öbürünün kolunu takmıştım bile diğer koluma o hızda giyiniyorum yani :) renk tonları farklıydı,l mi olsun m mi derken aldığım modeli geçirdim üstüme  işte budur doğğru kasaya..hayatımın en hızlı alışverişi oldu :) ben mağazadan çıkarken görevliler birbirine saat soruyordu çıkışa kaç dakika kaldı diye.5 dakika kaldı dedi biri..gülerek geçtim yanlarından 7 dakikada rekor kırdım ben yani :) hem de indirimdeydi :) 99 liradan 39,90'a düşmüştü :)

çıktım dışarı baktım Yasin arabada..polis gelmiş arabayı çekin diye Yasin demiş
-abi valla gidemem ben burdan karım içerde hamile bi de nasıl bırakayım istersen ceza yaz :)
polis gülmüş gitmiş :) neyseki fazla bekletmedim.attım kendimi arabaya ama gebermişim bi jean ceket uğruna..o ne adrenalindi öyle yaa :))

eve gelice giy-çıkar manyak oldum ben tabii..kendisi dolapta benim deve dönüşüp maxi elbiselerimi giyeceğim zamanı bekliyor şimdi :)

herkese öpücükler..

1 Temmuz 2011 Cuma

PUDRA-PEMBE BİRLİKTELİĞİ VERSİYON 2 :)

www.tips-fb.com
burdaki postumda artık üniformam olan elbisemi değişik terlikler ve farklı şal bağlamayla kullandığımı ,sonra paylaşacağımı söylemiştim..

işte o gün böyle bağladım şalımı..çok bi değişiklik yok aslında ama en ufak bi farklılık değiştiriyor duruşu bana göre..bu kez ensede düğümleyip iki ucuda arkada bırakmak yerine yanda düğümleyip birini kısa birini uzun bıraktım uçların..uzun olanı arkada bıraktım kısa olanı öne aldım.. arkasını da çekecektim ama unutmuşum..

ve bu kez pembe saten ayakkabılar yerine boncuklu terliklerimi giydim..bunlar en az 4-5 yıllık..her sene en fazla bikaç kez giyiyorum hatta geçen yaz hiç giymedim galiba..model olarak eskidiler aslında ama seviyorum bunları vazgeçemiyorum..çok sık giymesem de dursunlar bi kenarda..gerçi bu ara en sık giydiğim terlikler oluverdiler..ne zaman neye takacağım belli olmuyor görüldüğü üzere :)

 

ortadaki fotoğrafta arkadaşımın Fransa'dan hediye yolladığı bi parfüm..ismi yok malesef.. kutusuzdu geldiğinde ama çok şeker bi kokusu var bayılıyorum.. her zaman parfüm kullanmıyorum dışarda.. kimseyle temas etmeden arabadan inip gideceğim yere gideceksem anca o zaman..o gün de öyleydi parfüm sıkayım dedim..

baştan aşağı pembe ve pudra giyinince elim hemen pembe olan parfümüme gitti üzerime uysun diye :) kendi kendime çok güldüm hatta face sayfamızda şöyle bi ileti paylaştım o gece :

 "pembe şal,pembe çanta,pembe bileklik taktı diye,parfümün de pembe olanını sıkayım da uysun diye düşünen başka takıntılıların da varolduğunu bilmek istiyorum :P"

ah ne takıntılılar çıktı benim gibi :) yalnız olmadığımı farkedince kendimi normal hissettim :P

herkese öpücükler..

STAT COUNTER IP PROGRAMI

amung

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

DUYURU PANOSU