15 Haziran 2012 Cuma

SON DÖNEM BEBEK ALIŞVERİŞİ / RANA CİCİLERİ :)


Bebek olan hatta çocuk olan evde eksik bitmez.. Son dönem Rana alışverişleri ve cicileri olacak postumuzda..

Son alışverişte bazı tavsiyelerim var.. 
Sebamed kremi daha öncede önermiştim yineliyorum.. Ben kendisinden çok memnunum.. Ne Emin'de ne de Rana'da hiç pişik problemi yaşamadım bu krem sayesinde çok şükür.. Her altını açmamda sürüyorum Rana'ya..

Sensodyne Rana ile alakası yok ama alışverişin içindeydi yeri gelmişken çok bayıldığımı belirteyim kendisine :)

Bebedor'un sebze filesini aldım.. Bilmeyenler için bahsediyorum.. Filenin içerisine sebze ya da meyve koyup veriyorsun çocuğun eline güvenli bi şekilde kemiriyor.. Kumaş gibi bişey silikon olanları var diye bahsetmiş arkadaşlar face sayfamızda.. Daha kullanışlıymış bence de öyledir mantıken.. Bundan sonra onu denerim belki. Çünkü file olanı sık sık değiştirmek gerekir temizlik bakımından.. Gerçi Rana'da çok yüz vermedi fileye.. Şapur şupur çiğnemiyor yani ama yine de faydasını gördük.. Gerçi benim kızım çok boğazlı değil.. Çok kiloda almıyor her türlü testi yapıldı doktorumuz teşhisi koydu : yapısı böyle ince uzun bi kız olacak :) ( İnşallah )

Minik suluğu Emin'de de kullanmıştım.. Sürekli elimizdeydi hatta bu sefer 2 tane almadığıma pişmanım.. Aslında ben 2'li deyince pakette 2 tane var sanmıştım hehe sanırım yine çok zor şartlar altında kafam bi dünyayken sipariş veriyordum :)


Eski günlere geri döndük :)

Yine evimizde İkea mama sandalyesi var.. Emin'de son raddeye kadar kullanmıştık aynısını.. Emin o kadar seviyordu ki içine sığamıyordu artı ama kenarında oturup yinede oturuyordu..
Zor ikna ettim merdivenlerimizi silen ablamızın torunu mama sandalyesi kullanacak yaşa gelmişti ona hediye ettik.. Malum 2.bebeği hemen düşünmüyorduk biz saklamadım o yüzden..
2 hafta kadar önce Rana artık sofraya dahil olmak istemeye başladığı için yine aldık mama sandalyesi..
Velhasıl şiddetli tavsiye bu..

Hiç gerek yok ağır hantal temizlemesi zor mama sandalyelerine bir sürü para vermeye.. Saklaması da problem biçok şeyi bebek büyüdükten sonra.. Bunun bacaklarını çıkarıyorsun, tepsisini çıkarıyorsun yer kaplamıyor o kadar.. Üstelik temizlemesi inanılmaz kolay.. 45-50 lira civarı bişeydi Yanılmıyorsam karşılaştırınca çok uygun diğerlerine göre..
Çok övdüm :)
Ama bazı şeyleri ayıla bayıla alıyorum işlevsellikleri bakımından. Bu da onlardan biri..


Kızımın yeni cicileri.. :)


Dün bu t-shırtü giydirecektim sahile giderken kıyamadım haha :) Çok güzel parlıyor dedim sahilde olmaz kirlenmesin daha özel bi günde giydireyim.. 


Ama buna ayrı bi bayıldım yalnız malesef şimdilik büyük geliyor.. Yaz sonuna doğru giyebilir inşallah Rana :)


Hoşçakalın..

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :


İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa