21 Kasım 2012 Çarşamba

AYŞE RANA 1 YAŞINDA :)

"Aaaa ikinci bi bebek mi ?"
"Aaaa aylarca sırt üstü mü yatacağım ?"
"Aaaa kilo almıyo mu yoksa büyümeyecek mi ?"
"Aaaaa niye ayrıntılı ultrason istedi ?"
Aaaa troid hastası mıymışım ben?"
"Aaaa bebeğe de geçecek mi?"
"Aaaa yine mi sorun çıktı ?"
"Aaaa sağlıklı doğacak mı ?"
"Yasin beni kandırma eli ayağı sağlam mı ?"


derken türlü türlü badireler atlatan bizim sarı kafa kızımız doğdu da 1 yaşına bile bastı bugün..
Bugün Ayşe Rana'nın doğum günü :)

bu postu bugün illa ki yazacaktım.. ama ne şekilde ağlayacağım belli değildi.. sevinçten mi , üzüntüden mi ?
çok şükür ağlayacak kadar sevinemesem de mutlu yazmak nasip oldu bu satırları..
çünkü çok fazla bloga taşımasam da 1 aydır gergin ve endişeli bir bekleyiş içindeydik.. böyle şeyleri çok dillendirmiyorum.. evde bile konuşmuyoruz.. konuştukça kötüyü çağırıyormuşum gibi hissediyorum.. Facebook sayfamda bir ileti ile bahsedip kapatmıştım konuyu..

Rana'nın ateşlenmelerinin (artı çok yüksek çıkan CRP değeri ) belli aralıklarla (ayda bir kez aynı tarihlerde ) gerçekleştiğini farketmemiz üzerine  doktorumuzun önerisiyle ve  FMF (Ailevi Akdeniz Ateşi) Şüphesiyle Üniversite Hastanesi'nde Genetik Araştırma yaptırmıştık bundan 5 hafta kadar önce.. 
sonuçlar 1 hafta önce çıkacaktı lakin araya giren bayram tatili dolayısıyla bu zamana sarktı.. Allah'ın takdiri tam doğum gününde aldık sonuçları..
ben kesin bir sonuç alacağımızı düşünüyordum ve buna göre hazırlamıştım kendimi..hastaneye bile gidemedim Yasin yalnız gitti.. tam olarak istediğimi alamadım ama bin kere şükür ki kötü bir haber almadık.. 
Şöyle ki FMF konusunda değerler normal çıkmış.. ancak doktorlar hiç bir zaman kesin konuşmayı sevmiyorlar.. insan net bir cevap almak istese de, aslında onlar doğrusunu yapıyorlar.. 
Doktor FMF hastalığı görünmüyor ancak burası Üniversite Araştırma Hastanesi her şeyi araştırmalıyız deyip tam anlamıyla emin olmak için artı bir de tüm gen testi istemiş.. onu da 1 ay sonra alacağız.. inşallah 1 ay sonra artık netleşecek bu durum.. FMF olmasa bile henüz belli değil çünkü düzenli aralıklarla ateşlenip Crp değerinin çok yüksek çıkmasının sebebi..

Sevinmek için erken ama en azından "evet kızınız FMF" gibi net bir sonuç almadık çok şükür..bize doğum günü hediyesi oldu bu :)

bu arada FMF şüphelerimiz esnasında bana bir sürü mail atan FMF hastası blog takipçisi arkadaşım oldu.. onlara defalarca teşekkür ediyorum  kendi yaşantılarından örnek verip hastalık hakkında olumlu bilgilendirmeleri, tavsiyeleri , en önemlisi destekleri için..

ayrıca bu şüpheden haberdar oldukları andan itibaren yine beni mail, mesaj ve yorum yağmuruna tutan tüm Çatı Katı Sakini arkadaşlarımın içten duaları için Allah razı olsun diyor ,en içten duygularımla çoook teşekkür ediyorum :)

her zaman diyorum başıma gelen iyi şeylerin arkasında hep bu yüz yüze tanımadığım insanların duaları var..
Peygamber Efendimiz "en makbul dua , kişinin gıyabında edilen duadır" buyurmuştur..

hepinizden Allah razı olsun..

*Fotoğraf Ayşe Rana'nın hayattaki ilk saatlerinden :)

Bu fotoğrafı doğum müjdesi verdiğim bu postta kullanmak istemiştim ama Yasin izin vermemişti o zaman..neyse ki şimdi yüzüne izin vermese de kolunu bacağını ekleyebiliyorum artık böyle :)


Bu gece minnak bi pasta ile minnak bi kutlama yapacağız çekirdek ailecek.. asıl doğum günümüz hafta sonu.. artık ben bir hafta hem bu gecenin hem diğer doğum gününün postunu yapar yapar bayarım sizi..

bakalım hazırlıklarımızı beğenecek misiniz ? :)

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :


İletişim : catikatiilkay@gmail.com


Alexa