En uygun fiyata eşarp, şal, sunum ve dekorasyon ürünleri.. Tüm modeller için fotoğrafı tıklayınız

14 Şubat 2015 Cumartesi

İÇİM YARA YARA..

Duyduğumdan beri kendime gelemiyorum.. zaten ilaç alıyorum yan etkisi mide bulantısı biliyorsunuz.. düşündükçe lavaboya koşuyorum artık durduramaz hale geliyorum bulantımı..
Blogumda bu tür şeyler paylaşmayı tercih etmiyorum biliyorsunuz.. ama dayanamadım artık.. buradan daha çok kişiye ulaşabileceğimi biliyorum.. bahsetmek zorunda kalacağım şeylerle bile blogum kirlenecek sanki.. öyle hissediyorum.. çok garip.. öyle iğrenç..Bilmeyenler için : Özgecan 20 yaşında bir genç kız.. Üniversitede psikoloji okuyor.. arkadaşıyla birlikte bi avm de alışveriş yapıp yemek yiyip saat akşam 8 gibi son derece normal bir saatte birlikte minibüse biniyorlar.. arkadaşı ondan önce iniyor Özge minibüste yalnız kalıyor..

Burdan sonrasını bilmiyoruz..

Özgeden bir sonraki haber alınışı, dere yatağında 3 kişi tarafından tecavüz edilmiş, bıçaklanmış ve en son birlikte görüldüğü arkadaşının tanıyamayacağı derecede yüzü ve bedeninin bir bölümü yanmış halde bulunması oluyor..

Benim yine midem bulanıyor..

20'lerinin başındaki genç kızlar.. size şimdi büyümüşsünüz gibi geliyor ya.. siz daha çocuksunuz.. bu kız daha çocuk.. bende 19 yaşında yalnız yaşamaya başladım.. ohooo küçük dünyaları ben yaratmıştım kocaman olmuştum dünyayı parmağımda oynatırdım.. değil işte.. şimdi yaş 35'e yaklaşınca kendim olduğum halde, o 19 yaşında tek başına ev tutan genç kız için endişeleniyorum.. başıma bi şey gelmedi ama düşünüce nasıl bir ürkme geliyor üzerime : ya gelseydi..

gelmesi o kadar muhtemeldi ki..

Hadi bu uç bi örnek bunu zaten yapmayın da bu kızcağız ne yapıyordu ki ? her gün milyonlarcamızın yaptığı gibi evine gitmek üzere bir toplu taşıma aracına binmişti..
bu kadar mı yani ? bu kadar mı iğrençleştik.. bu kadar mı artık kısıtlayacağız kendimizi..

tamamı iğrençlikten oluşan bu olayın kan donduran diğer bir kısmı : bunu yapanların ikisi baba-oğul.. baba 50 yaşlarında, oğluyla ve onun arkadaşıyla birlikte yapıyor bunu.. biz nasıl iğrenç bir toplum olduk ?
Ama çok normal.. tüm diziler,reklamlar ne üzerine ? S...X
Sürekli bir pompalanma halinde beyinlere : S..x S..x S..x

Bana konusu iki kardeşin aynı kızı sevmesi ( bu masum hali.. hadi biraz daha açayım aynı kızla birlikte olmasına ) bağlanmayan bir dizi gösterebilir misiniz ?
Ana olayı dört erkeğin bir kıza tecavüz etmesi olan bir diziyi aylarca ağzının suyu aka aka seyreden kaç tane pislik var bu ülkede biliyor musunuz ?
Şak şak şak şak ne güzel canlandırmışlar tecavüz sahnesini.. olay oldu.. günlerce konuşuldu.. alkışlandı.. ne güzel bağırıyorlar ne kadar gerçekçi.. senin benim kanım donup bakamadığın o sahneyi sadistçe keyif alarak seyreden kaç pislik var bu ülkede biliyor musunuz ?

Artık biliyoruz..

bu şerefsizlerin o diziyi izlerken çekilip, altına Fatmagül'ün suçu ne izliyoruz yazdıkları fotoğrafları var sosyal medyada..

Noldu ? aynı sahneyi gerçekleştirdiler..  daha da ileri gittiler.. kızı bıçakladılar.. öldürdüler.. yaktılar..

Ve en acısı ne biliyor musunuz ? Özgecan bu olaydan sonra yaşasaydı, muhtemelen zaten ölmek isteyecekti.. Tecavüze uğrayanın daha çok dışlandığı, suçlandığı, yaşamı devam ettirebilmesinin imkansız hale getirildiği bir ülkeyiz biz çünkü..

Çok büyük olaylar çıkması lazım bu ülkede.. Gezi mezi yanında fasa fiso kalmalı.. yıllarca konuşulacak kadar büyük olmalı.. akın akın insanların yollara dökülmesi lazım artık.. bu ülkeye İDAM gelmesi lazım artık.. öyle asarak falanda değil.. zehirli iğneyle..yavaş yavaş.. o insanın bir kaç saati hatta bir kaç günü öleceğini bile bile, böğüre böğüre geçirmesi lazım.. yalvarması, önüne gelen herkesin ayağına kapanması lazım kurtarın diye.. acılar vermesi lazım bedenine o iğnenin.. ölüşünü halka açık göstermek lazım.. yerlerde acıyla kıvranıp böğürdüğünü görmemiz lazım.. bu milletin içi ancak böyle soğur..

Yeni bir şey öğrendim kanım dondu biliyor musunuz ? bizim cezalarımızın çoğu suçluyu ıslah etmek üzerineymiş.. yani amaç yaptığının cezasını çeksin değil.. yaptığını bir daha yapmasın.. o arada seni öldürdüyse arada kaynadın kusura bakmayacaksın..

biz ceza vermeye çalışmıyoruz.. biz suçu işleyeni topluma kazandırmaya çalışıyoruz.. gelmesin o suçlu bizim toplumumuzun içine.. suç var suç var. bazıları nefes bile almamalı ne topluma kazandırması..
öldürmek var öldürmek var birde.. sen gencecik kızı üstelik bir toplu taşıma aracıyla kaçır, babanla birlikte tecavüz et, bıçakla delik deşik et.. üstüne birde yak.. bunları besle sonra cezaevinde ıslah edeceğim diye.. bunun ıslahlık neyi kalmış Allah aşkına ?

Bazı cezaevleriyle ilgili şehir efsaneleri var.. dilerim ki bu efsaneler doğrudur.. çünkü adaletin sağlayamadığı adaleti o cezaevlerinde sağlıyorlar duyduğumuz kadarıyla..
bunlar gibiler "intihar" ediyorlar orada.. dilerim yine tırnak içinde söylüyorum/yazıyorum "intihar" haberleri gelir yakında..

Birde bazı yayın organlarında bu şerefsizlerin yüzleri kapatılıp yayınlanıyor.. var mı böyle bi şey ya.. neyi koruyorsun sen ? kimi koruyorsun ? insan haklarıymış.. yerim böyle insan hakkını. yakılan bu kız hayvan mı şimdi ?

yok bu da doğru cümle olmadı.. hayvanlar yakılabilirmiş gibi.. Tövbe.. olur mu ?
yok bak doğru cümleyi bulamıyorum bile.. bu neyin insan hakkı ? bu nasıl bir vahşet..

BU DÜNYAYA ÇOCUK GETİRMEK İSTEMİYORUM.. ukala bulduğum, saçma gelen, güldüğüm bir cümleydi bu..

Daha ilerisini söylüyorum şimdi..
BU DÜNYAYA ÇOCUK GETİRDİĞİM İÇİN PİŞMANIM.. canımı isteseler veririm çocuklarım için.. ama artık bazen keşke yapmasaydım diyorum.. belli bir yaşa kadar bu tür olayları kendinle kıyaslıyorsun.. hatta o yaşlarda bazen umrunda bile olmuyor.. başında kavak yelleri kimin başına ne gelmiş çok umrunda olmayabiliyor.. amaaa yaş biraz ilerleyip anne baba olduktan sonra.. bu tür olayları yaşayanları çocuğun yerine koyuyorsun.. anne babasını daha çok düşünüyorsun.. anlıyorsun çünkü..

Oğlum çok yakışıklı, ama dünya güzeli bir kızım var.. her çocuk annesi için Dünyanın en güzel çocuğudur ama birde bazı kriterler var.. benim kızım annesi olmamın dışında dışardan bakılınca da güzel bir kız..
malesef bana çekmedi.. bana hiç benzemiyor.. baba tarafının kadınları daha güzel.. renkli gözlüler, sarışınlar, uzun boylular.. onlara çekti.. her geçen gün saçının rengi açılıyor.. halasına ve amcasına benziyor.. ve ben inanılmaz derecede korkuyorum.. büyüdüğünde güzelliğinin başına çok sıkıntı açacağını düşünüyor ve delicesine korkuyorum..
Şimdi bile korkuyorum.. yolda bile o kadar çok dönüp bakıyorlar ki sürekli hasta olmasının verdiği bir çıkmazda babasıyla nazara mı geliyor korkusuyla yaptığımız konuşmada: napalım saçını mı boyatalım, yok kına falan mı yakalım saçına bi şey yapalım dikkat çekmesin'e kadar getirdim olayı..

Asla ve asla başka bir şehirde okumasına izin vermem çocuklarımın, gelecek planını ona göre yap.. onlar hangi şehirdeyse bizde oraya gidiyoruz evimizi taşıyıp derdim eşime.. şimdi asla minibüse de binemezler diyeceğim..
Erkek çocuğu olanlar rahat mı ? tabii ki hayır.. oğlumla ilgili bir sürü başka başka endişelerim var..

Peki hangi birinden koruyacağım çocuklarımı ?

Annelik sürekli iç sızısı derdim.. şimdi sızıyı geçti.. içim yara yara.. yaşı kaç olursa olsun her öldürülen anne baba evladı benimde evladım..
Dünyalar güzeli bir genç kız.. beden bütünlüğü bile korunamadan o halde anne babasına teslim edilmeyi haketmedi.. O anne babada yaşamıyor artık..

Adalet istiyoruz artık.. yaşamımıza devam edebilecek gücü bulmak için yapanın cezasını çektiğini görmek istiyoruz..
Duyun artık sesimizi !

10 yorum:

 1. Allah iyiler ile karşılaştırsın evlatlarimizi
  derinden etkiledi hepimizi, bu son olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin amin.. inşallah son olsun.. sanki bardağı taşıran son damla oldu sevgili Özgecan.. Umarım kanunen bir şeylerin değişmesine vesile olur..

   Sil
 2. Su anda beynim kanım herseyim dondu ALLAH o pisliklerin cezasını versin Rabbim o aileye sabir versin çok zor bu ülkeye şeriat gelmesi lazim o zaman ne oluyor bakalım ALLAH bize hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin inşallah ne biçim bi baba ve oğul nasıl bi zihniyet ne iğrençlik ALLAH im ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tecavüzü birlikte yapmadıkları, hatta tecavüz olmadığı söyleniyor şimdi.. Bu kısmen iç rahatlatıcı diye düşünecekken tam, canlıyken ellerinin kesilmesi gerçeğiyle bir kez daha yıkılıyorum..

   Sil
 3. Bende kızım büyüdüğünde dünya ne halde olacak nasıl yüreğimiz dayanacak diye endişeleniyorum ve engel olamadığım annelik empatisiyle kalbim yumruklanıyor sanki...Allah ailesine sabır versin. Onsekiz yasından beri geceleri mecbur onikide bile işten döndüğüm olmuştu cesaretime ve başıma birşey gelmemesine şaşıyor ve şükür ediyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamen aynı durumda ve düşüncelerdeyim seninle..

   Sil
 4. Üç kişi birden tecavüz etmemiş İlkay.Evet çok korkunç bir olay ama en azından tecavüz edememiş o bir kişi bile.

  Allah emanet edeceğiz çocuklarımızı.Güzel çirkin farketmiyor mesele o sapıklar için imkan bulabilmek.Kızlarımıza kendilerini korumayı öğretip Allaha emanet edeceğiz.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haber ilk duyulduğunda tüm haber sitelerinde bu şekilde yayınlandı.. Anlattıklarının ne kadarı doğru henüz bilinmez, zanlılar yakalandıktan sonra durum değişti.. Tecavüz olmamış diye biraz ferahlarken, en az 2-3 saat can çekişmesi ve canlıyken ellerinin kesilmesi gerçeğiyle bir kez daha yıkıldık..

   Sil
 5. Tecavüz yok diye bir doğru yok,o ifade sadece halk arasındaki linç isteğini biraz olsun hafifletmek ve alacağı yetersiz cezayı kılıfına şimdiden uydurmak için avukatların vs direktifleriyle çark etmek,tecavüz yoksa bu kadar zulme neden gerek olsun,adam aptal mı da ilk ifadesinde açık açık anlattı ,cezasını mı fazlalaştırmaktı amacı da yapmadıgı şeyi yaptığını söyledi? Yoksa neden giysileri çıkmıştı,neden ayrıntısıyla ifadede var tecavüz hikayesi,hemen değişti ifade avukatlar araya girince ceza indirimi için Allah ıslah etsın demek eksik yanlış haksızlık olur dünya ıyısı masum kızımıza,Allah kahretsin diliyorum onları!

  YanıtlaSil
 6. Allah ailesine sabir versin insanlığın bittiği an

  YanıtlaSil

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa