14 Mart 2011 Pazartesi

ÇATI KATI' NDA YAŞAM..

Çatı katı evde yaşamayı düşünen, aklında soru işareti olan, sığar mıyım sığmaz mıyım?, yaşayan bir çatı katı ev yani halihazırda içinde yaşanan bir çatı katı ev nasıl görünür ? tüm bunları merak edenler için, ya da öylesine ev fotoğraflarına bakmayı seven (benim gibi :) herkes için bizim evin fotoğrafları geliyor şimdi..

Burası salon bölümü şeklinde tabir ettiğimiz kısım.. Eve ilk girişte küçük arayı geçip kapıyı açınca sizi karşılayan ilk görüntü bu..


Kapıdan girdiniz solunuza döndünüz burayı görüyorsunuz.. diğer oturma bölümü ve teras çıkışı..


Oturma bölümünden küçük ayrıntılar.. 
Arka kısımda görülen küçük vitrinler evin kendi eşyaları bana ait değiller yani.. Tüm eğimli kısımlar dolap ya da vitrin şeklinde değerlendirilmiş bizim evde..

Yine sehpa olarak kullandığım komodin (onu sehpaya ben çevirdim :) yatak odasındaki dolaplarla takım ve yine eve ait eşyalardan benim değil.. 


İşte bahsettiğim kapı bu.. kahverengi olanı.. Orası evin girişi.. giriş kapısının hemen karşısında da banyo var.. 
Fotoğrafı daha net anlamanız için ilk fotoğrafta karşıda görülen ikili koltukta oturduğunuzu varsayın şu an.. Ordan bakıyorsunuz :)

Sağ tarafta mutfak var.. Ve kapının sol tarafındaki dolaplarda benim yorgan-nevresim dolaplarım... Dolaplar gibi karşıda gördüğünüz büyük vitrinde eve ait.. Ama ben kısmetse bu yaz boya-badana yaptığımızda onu aşağıya indireceğim.. Evi çok kapatıyor o kısım için başka planlarım var..


Burası da hani ikinci fotoğrafta teras kapısını görmüştünüz.. İşte o kapıdan bakınca diğer oturma bölümünün görünüşü..


Bu da mutfaktan ikinci oturma bölümünün görünüşü.. 
Koltukların arkasında yine dolaplar var.. Biri askılıklı.. Orası giysi dolaplarından biri.. Diğer taraf raflı ve arkaya doğru oldukça geniş.. Emin'in küçük sepet beşiği ve araba koltuğuna kadar bi çok eşyayı toparlıyor.. Hemen sol tarafta kenarda da küçük kahverengi bir kapı var görüyorsunuz orası da ardiye.. Ardiye olmasa napardım ya da önceki evlerimde napıyomuşum hiç bi fikrim yok..


Bu fotoğrafta da bir üstteki kırmızı koltukların önünden terasa bakıyormuş gibi hayal edin.. :)


Tekli koltuklardan mutfağa bakıyorsunuz şu an :)


Burası da terasımız..ilk taşındığımızda üstü açıktı sonradan kapattık.. Yazın sürekli burdayız.. burdaki kahverengi koltuğumuzda benim boya-badana esnasında evden göndermeyi planladıklarım arasında.. Çünkü uymuyor o ayrı birde sıkış tepiş oluyor teras yazın masada dışarı çıkınca..
Aslında planladıklarım arasındaydı ama bu akşam Yasin dudaklarını bükerek "ama aşkıım ben yazın onda uyuklamayı çok seviyorum :((" deyince kafam karıştı .. Ne yapacağımı bilmiyorum şu an.. bakalım o zaman gelsin de ne karar alacağız göreceğiz :)


Burası da barbekümüz.. taşındığımızdan beri buraya kapak alacağız biz inşallah tüm badana yaparken bütün eksikleri tamamlayacağına söz verdi Yasin onu da bekleyip göreceğiz :)


İşte bu kadar.. Hoşçakalıınnn

İnstagramdan takip için 

İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa