14 Kasım 2011 Pazartesi

BEBEK HAZIRLIKLARI : SÜSLEDİĞİM SEPET BEŞİĞİMİZ..

Bu sepet beşik oğluma aitti aslında.. biraz modifiyeyle kızımın beşiğine dönüştü :) 


Sepeti amcam hediye etmişti Emin'e hamileyken.. Gördüğünüz beyaz kısımları yani içini ,yatağını kayınvalidem dikmişti.. Hatta çift taraflı kullanılabiliyor.. İç kısmında kırmızılı desenli bi kumaş var. İster beyaz tarafı ister kırmızı tarafı kullanabiliyorsunuz.. 

Ama ben beyaz tercih ettim yine hem pembeyle kombinlemek için, hemde büyük beşiğimize kırmızılı nevresimler diktirdim küçük beşikte ondan farklı olsun pembe olsun dedim..

Emin'in beşiğiyken benim yaptığımdan farklı şekilde mavili beyazlı tülleri vardı üstünde.. Eski bir fotoğraf aradım lakin bilgisayarda bulamadım.. 


Nasıl yaptığımdan bahsedersek altta görülen kısmı şu şekilde yaptım : şerit halindeki dikdörtgen tülü büzdürerek pileli hale getirdim.. Kenarlarından beşiğin beyaz kısma diktim..

Sonra dikdörtgen şeklinde büyük parça tülü elimle toplayarak duvak gibi bi hale getirip kurdelayla bağladım.. Herhangi bi dikiş vs. yok.. Sadece biraz pay bırakıp elimle büzdürdüm ve bağladım.. Aşağıda görülen fiyonklu kısımdan bahsediyorum.. Bağladığım kısmı o fiyonkla kapattım..
Üstünde bıraktığım o 10 cm'lik pay kısmına elimle şekil verip yelpaze gibi bi şekle soktum.. Fiyonkun hemen üstündeki kısımdan bahsediyorum..


Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü şekilde yelpaze gibi olan kısmı tepesine ortalayıp beşiğin etrafına yaydım duvak benzeri hazırladığım tülü.. Sabitleyecek şekilde büyük yorgan iğnesi kullanarak beşiğin beyaz kumaşına diktim rastgele yerlerden..


Yine fiyonksuz olmazdı tabii :) Hazırladığım büyükçe fiyonkları da silikonla yapıştırdım..
Tamamen spontane gelişti böyle süslemek.. Başlarken aklımda hiç bi şey yoktu fiyonklardan başka.. Öyle mi yapsam böyle mi yapsam derken uydurmuş oldum bi şeyler.. Tül ucu ucuna yetti çok şükür..

Şimdi hayırlısıyla Ayşe Rana'yı bekliyoruz içine yatırmak için..

Hoşçakalın <3

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :


İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa