3 Ağustos 2012 Cuma

Son Dönem İnternet Alışveriş Deneyimlerim..

İnternet alışverişi daha önceden de bahsettiğim gibi benim sevdiğim bişey..

tabii görmeden aldığınız için çeşitli acabalarınız da olmuyor değil :) böyle durumlarda Facebook Sayfam müthiş bi kaynak.. hemen soruyorum almayı düşündüğüm tereddütte olduğum şeyi kullanan var mı diye.. anında yorumlar gelmeye başlıyor :) 
şimdi bu postta daha önce alacağımı duyurduğum ve elime geçince nasıl çıktıklarına dair post yazacağıma söz verdiğim şeylerden bahsedeceğim.. 
internet alışveriş siteleri aynı kampanyaları tekrar yapabiliyorlar çünkü..

bunlar aldığım sepetli mutfak havluları..


Facebook Sayfamda arkadaşların yaptığı yorumlara göre banyoda sergilenip misafir havlusu olarakta kullanılıyorlarmış.. iyi fikir.. 
benim banyoda sergileyecek yerim olmadığı ve mutfak havlusuna ihtiyacım olduğu için ben mutfak havlusu yapmak niyetiyle aldım..


havlu konusunda takıntım var.. yani öyle her havluyu kullanamam :) mutfakta yemek vs. yaparken sürekli ellerini yıkayan ve elinde havluyla dolaşan biri olarak iyi su çekmesi benim için önemli.. bazı havlular bu konuda berbat.. ellerini kuruluyorsun ama başarılı olamıyorsun..bu beni acayip gerer.. tutamam da zaten böyle bi havluyu evde :)
bu havluların görüntüsü ,sepeti, renkleri falan hoşuma gitti ama su çeker mi ? konusuna takılmıştım..risk aldım çok şükür istediğim gibi çıktı :)
yine Facebook Sayfamda markası ne acaba bu havluların diye bi konuşma geçmişti.. sepetli havlu olarak geçiyordu isimleri çünkü.. markası bu aşağıdakiymiş.. bilindik değil.. ama havlularda fena değil.. aldığıma pişman olmadım diyelim ve bi sonraki alışverişe geçelim :)


Bu da Rana için aldığım Cotton Box Bebek Nevresim Takımı.. 


Bunu alırken de iki seçenek arasında kalmıştım..bir diğeri cupcake desenli bir nevresim takımıydı.. sonra kedili olan daha sevimli gözüktü gözüme bunu tercih ettim :) 

bu takımı aldığıma da pişman olmadım gayet güzeldi beğendim.. .
bu arada dün gece kızıma peluş bi bolero , ve gömlekle daha yakışıklı olduğunu düşünen ama kısa kollu gömleği olmadığı için kışlık gömlekle gezicem diye tutturan oğluşuma kısa kollu bi gömlek aldım.. heyecanla bekliyorum :)


takımda nevresim ve bir yastık kılıfı kedi desenli , çarşaf ve diğer yastık kılıfı düz renk yapılmış.. bu arada yastık kılıfları eşit değil.. biri yatarken kullanılsın bir diğeri süs yastığı olsun diye düşünülmüş sanırım biri daha dar.. ki bizim yastıklarımız da öyleydi cuk oldu :)


bunlarda tatil öncesi beyaz tenli kuzucuklarımı düşünerek eczanemizde.com'dan yaptığım 50 faktör güneş sütü alışverişim..

evet evet ben sadece en üstte gördüğünüz Sebamed 'i aldım diğerleri yine eczanemizde.com'un jesti :)

Sebamed ise benim zaten Emin'den beri sürekli kullandığım ve her ürününden memnun kaldığım bir marka.. o yüzden güneş sütü ihtiyacım olduğunda da direk onu tercih ettim.. 
bu konuda bilgi sahibi olmayan yeni anneler için yazıyorum.. bebişlerinizi tatilde güneşe çıkarmadan yüksek faktörlü güneş sütü kullanın.. 50+ gibi mesela..


 bu ise aldığım Days In Colors Pike Takımı

geçtiğimiz günlerde kenarları tüllü , fırfırlı pike yüzünden isyan bayrağını çeken Yasin için aldım bunu :) düz pike istiyoruummm diye çemkirdi suratıma suratıma bikaç gün sonrada pikeleri görünce internette kaçırmadım..

aslında nevresim konusunda da takıntılıyım..her çarşafta yatamam.. böyle yazınca da ne gıcık bi tipim ben yahu triplerine giriyorum.. bu takıntım yüzünden internette görüp desenlerine bayılıp , ama cesaret edip alamadığım vazgeçtiğim çok nevresim takımı olmuştur.. illa ellemem lazım.. pamuklu olması lazım..ince olmaması lazım hele sert hiç olmaması lazım :) çocuğumu da kendime benzetmişim Emin'de aynı benim gibi huylu..her çarşafta yatamaz.. Englısh Home çarşafları harika bu yüzden benim için..

neyse ben bu pikeyi görünce renklerine vs. bayıldım.. Days In Colors olması belki çarşafı da kullanabileceğim gibidir diye düşündürse de ( çünkü en iyi anlaştığım çarşaflar 1-English Home 2-Days In Colors  ) amacım pike almak olduğu için çarşafından çok bi beklentim yoktu açıkcası.. zaten bendeki çarşafları gibi çıkmadı :)


keten gibi bi kumaşı var takımın.. ama ben yine de bi şans vereceğim bakalım kullanabilecek miyim ? yoksa kendisi hakkında başka planlarım var.. pikesi güzel ama.. dediğim gibi zaten amaç pike almaktı bu alışverişten de pişman olmadım..

takımda pike ve yastık kılıfının biri çiçek desenli , çarşafı ve diğer yastık kılıfı çizgi desenli.. renkleri çok güzel..


bizim tüllü , fırfırlı pike ise artık hayatına sade olarak devam edecek hehe.. fırfırları tarafımdan itina ile sökülüp kenarları kıvrılmak üzere terziye gitti.. daha güzel oldu böyle yeaa :)

konunun özeti : 
fırfır severim ama pikede değil..
pikenin son halinden anneme bahsetmeyi düşünmüyorum..

Hoşçakalın :)

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa