19 Eylül 2012 Çarşamba

Son Günlerde 5 :)

Son Zamanlarda..

 hayatımın en yoğun dönemlerinden birini yaşıyorum.. Rana'dan haberdar olduğumuz anda hemen hesaplamalar yapıp "anaaammm tam Emin okula başladığında bebek ayaklanmış olacak yandım ben" dediğim zamanlar bütün ihtişamıyla işte geldi ve yaşanmayı bekliyor..Yasin'le birbirimize lakaplar taktık..o bana Süper Mario diyor , ben ona Kahraman Koca.. 

okul öncesi sıkı bir temizliğe giriştik..

ev bal dök yala oldu.. bu halımın bu kadar puf puf olduğunu unutmuşum mesela ;)


ve o sıkı temizlik bana böyle geri dönüş yaptı :)

hamilelik öncesi kilom 55'di.. 10.ayda hamilelik öncesinin altına inmiş oldum böylece.. sürekli soruluyor daha önce çok cevapladım ve yine sorulacağını tahmin ederek şimdiden yazıyorum..
kilo vermemin sırrı : emzirme, az uyuma, az yeme, koşturma , 2 çocuk , bolca sorumluluk :)


Emin okula bomba gibi başladı ;)

Bi önceki postumda Yegane ablasının ona hediyesini daha sonra paylaşacağımı söylemiştim..işte güzel mi güzel hediyesi bu ablasının.. Beşiktaş'lı nevresim takımı .. okula başlayacağı gün serdim Emin'in bayıldığını söylememe gerek yok herhalde..


Sevgili Özge'nin Rana'ya hediyesi cicileri de kullanmaya başladık.. 

kullanınca fotoğraflarım demiştim ilk yayınladığım postta.. çantamızı daha çok Yasin kullanıyor :) çocukları parka çıkarırken suluğunu , ıslak mendilini vs. koyup veriyorum eline.. battaniye de aslında daha çok dışarda kullandığımız bişey ve çok soruluyor nerden diye.. sepetlerinde birine Rana'nın oyuncaklarını , diğerine de bakım malzemelerin yerleştirdim çok şık oldu..

tekrar teşekkürler Özge :)


İnternetten aldığımız okul çantalarımız geldi :)

tahminimden güzel çıktı çok çok beğendim.. yalnız okulda yüzlerce Şimşek Mc Quınn çantası var..Yasin görünce kahkahayı bastı "haha hepiniz pişti oldunuz" diye..eeee normal bu yaş gurubu çocukların başka seçim yapmaları düşünülemezdi.. 


vaktimin çoğunu isim yazıp okul malzemeleri etiketlemekle geçirdim..

tam bitti diyorsun aaa bi ton şey daha çıkıyor yazmadığın.. bi ara "fasulyeleri de tek tek etiketlesem mi ehi ehi" diye saçmalarken buldum kendimi ;)


uyum manyağı bi anne olarak çocuğumu da kendime benzettim :)

beslenme kabımızı Arzu teyzemiz göndermişti çok önceden yurtdışından.. çook sevdim ve Emin'e vermedim o zaman ziyan edebilirdi oyuncak yaparak ;) okula başlamasını bekledim ve artık kullanmaya başladık.. ama bu güzel şeyin yanında sıradan beslenme çantası örtülerini kullanamazdım :) amerikan servislerimi artık beslenme örtüsü olarak kullanıyorum.. peçetelerde tabii ki tüm bu uyuma uygun.. Emin bayıldı ;)


bol bol defter kapladım her yeri siyah-beyaz görmeye başladım  :)

çanta , beslenme çantası, beslenme kabı vs. Şimşek Mc Quinn , diğer her şeyi Beşiktaş'lı Emin'in.. defter kaplamayı çook özlemişim yehuuu :) desem deee bu ikisi acildi ve sıfır vakitte kan ter içinde kala kala kapladım bunları..yorgunluktan geberiyordum ve ellerim titriyordu..


tüm yorgunluğuma rağmen iç açıcı sofralar kurmayı ihmal etmemeye çalıştım..

yalnız fazla iştah açıcı oldu galiba fotoğraf çekmeyi unuttum :) alele acele bu fotoğrafı ınstagram'da (@catikatiilkay) paylaşıp  başka fotoğraflar çekecektim ben lakin sofraya yumuldum unuttum..oysa bütünüyle göstermek isterdim güzel olurdu :)


Fisher Price Akvaryum salıncağımızla vedalaştım , paketledim :)

yeni sahibine ulaştı..inşallah bizim faydalandığımız kadar faydalansınlar.. 


bir buluşma daha yaptım :)

bunlarda arkadaşımın minik kızına hediyelerimdi.. ama bir İlkay'ın klasiği olarak götürdüğüm kadar hediyeyle geri döndüm yine  ;)


vee son zamanlarda hayatımın en hızlı alışverişini yaptım ;)

Bi trençkot aldım.. 30 saniyede beğendim , tüm XL ve XXL bedenler arasında bi tane S beden bulmamda 30 saniye sürdü.. 1 dakikada kasada 3 dakikada mağaza dışındaydım :)

pratiklik içime işledi yahuu..malum 2 çocuklu hayat ;)

ayrıntılı fotoğraflar gelecek sonra.. fotoğraf kızımla abisini okula almaya giderken ;)

Son zamanlarda , 
aslında burada yazdıklarımın kaç kat fazlasını yaptım..

blogla ve diğer her şeyle eskisi kadar ilgilenemedim..

buna rağmen ısrarla buraya uğrayan herkese,
 teşekkür ettim,

kaçtım :)

Hoşçakalın..

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :

İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa