29 Kasım 2013 Cuma

2.Doğum Günü Partimizden Ayrıntılar , Tüm Detaylar Postu :)


Rana'nın 2 yaş doğum günü partisinin 2. aşaması yani detay postundayız nihayet.. 
oldukça kapsamlı , uzuuuun bir post olacak , bıdı bıdı'layacak çok şeyim var son sürat başlayayım ben ;)

ilk olarak masamızı inceleyelim..
 Fuşya dantel masa örtümüz Hobim Efsane'dendi biliyorsunuz.. kenarlarında beyaz ( yine konsepte uygun..beyaz bir diğer rengimiz çünkü ;) taşlar var örtünün ve fotoğrafta belli olmuyorlar lakin ışıldıyorlar normalde..


Pastamızı son ana kadar bende görmedim :) 
Halime Er Kokoş Şekerler yapıp hediye etti pastamızı diğer harika Hello Kitty'l cupcakeler ve kurabiyelerle birlikte..
her zaman yaptığım gibi işi bilene bıraktım ve örtümüzün ve temamızın rengini söyleyip , pastanın yerleştirileceği alt tablasının beyaz olmasını istemem dışında hiç bir şeye karışmadım.. bu huyumu seviyorum harika bi şey çıktı yine ortaya :)
bu tür pastaların , cupcakelerin ve kurabiyelerin görüntüden ibaret olduğu sanılıyor çoğu zaman.. oysa asla öyle değil.. lezzetleri de bir harika..tüm misafirlerimizin ortak görüşü pastanın harika olduğu yönündeydi mesela :) üstelik normal pastalar ağır gelen insanlar bile butik pastaları rahatlıkla yiyebiliyor.. pasta yemeye bayılırım..seçmek zorunda kalsam tercihim şeker hamuru ile yapılan pastalardan yana olur..

bu şekilde paketli geldi son dakikalarda.. hemen masaya yerleştirdim.. masa hazır değildi çünkü baş konuk pasta ortaya konacak ve etrafı ona göre şekillenecekti.. pıt pıt iki dakikada yerleştirdim her şeyi.. normalde önceden prova yaparım.. bu kez her şey yerini son dakikada buldu pekte güzel oldu oldukça içime sinen bir masa oldu :)


Sol baştan başlayıp masayı ayrıntılı incelersek , 
Bunlar "Rana için dilekleriniz" kartları.. misafirlerimiz bu kartlara Rana için güzel şeyler yazdılar.. hatta Emin hızını alamadı okula götürdü kartların kalanlarını.. okulda sınıf arkadaşları Rana'yı çok seviyorlar zor alıyorum ellerinde..öyle bıcır bıcır güzel şeyler yazmışlar ki güzel bir hatıra olacak bize..

Kartları sergilemek için takı askılığımı kullandım yine Emin'in doğum gününde yaptığım gibi.. 

Kartlarımıza yakından bakalım..

Kartlar Devsbul Design Tasarımı.. 
çok güzel şeyler hazırlayıp hediye ettiler bize ve yine ben sadece renk söyleyip tasarımına hiç karışmadım.. beni o kadar iyi tanıyorlar ki fiyonklu süslü bi şeyler çıktı ortaya :)

kurdelaları ben taktım.. pespembe bir masa hayal ettiğim için her şeyde farklı pembe tonları kullandım.. bunlarda da yarısını fuşya yarısını pembe kurdela ile süsledim.. 


Plastik çatal - bıçaklarımız..

Fiyonklarla süslediğim çatal-bıçakları büyük kağıt bardaklarda sergiledim.. üzerindeki stickerlar yine Devsbul Design tasarımı.. çok amaçlı etiketler diye bir sürü sticker göndermişti bana.. iyi ki de öyle yapmış..aklıma gelen her yerde kullandım harika bir bütünlük oldu..
çatal-bıçakların üzerindeki pembe inciler yenilebilir inci.. pembe renk inci aramak yerine onları kullandım.. bardakları da İkea tüllerimden kalan parçalarla fiyonklayıp süsledim..

*Çatal-bıçak ve kaşıklardan sipariş verebilirsiniz..elimde mevcut.. bilgi için mail atınız : catikatiilkay@gmail.com


Peçetelerimiz..

2 çeşit peçete sergiledim.. biri bunlar diğeri az sonra göreceğiniz peçete kartları içerisindekiler.. onları sade tuttum çünkü kartları var.. bu peçeteleri ise yine Devsbul Design'ın göndermiş olduğu çok amaçlı stickerlarla süsledim.. 


ve diğer peçetelerimiz.. 
burada hem peçete hem çatal , bıçakları süslemeyip sade tuttum.. star , peçete kartlarımızdı çünkü ;)


Hello Kitty'li cupcakelerimiz..

Halime Er Kokoş Şekerler üretimi yine.. itiraf ediyorum 2 tanesini saklamıştım..postu hazırlarken şu an yiyorum :)  bugün çarşamba , partimiz pazardı ve muhtemelen bir gün önce yapıldı.. 1 gram bayatlamaz mı yahu ? tadından hiç bişey kaybetmemesiyle ve görüntüsüyle favorilerimdendir kendisi :)

kendileri gibi cupcake kağıtları da pek bi şirindi :) 
kendi kapladığım servisliğin üst katına orjinal kalıplarıyla , alt katına da kendi hazırladığım cupcake kalıplarına oturtarak sergiledim.. bu kalıpları başka bir yer için hazırlamıştım fazla geldi..ilerleyen fotoğraflarda göreceksiniz..


servislik kaplamakta bir adım öteye geçtim..

her zaman yaptığım gibi peçete ile kaplayıp ,bu kez üstünü de dantel ile kapladım.. bunun için yine ikea tüllerimden kalan parçaları kullandım.. çıkan sonuç beni fazlasıyla mutlu etti :)

servisliğin kaplanma aşamalarını daha önce anlatmıştım.. buraya tık tık 


Hello Kitty kurabiyelerimiz.. 

yine Halime Er Kokoş Şekerler Üretimi.. 2 çeşidi vardı gördüğünüz üzere.. onları doğum günü esnasında yemedik.. herkes hediye olarak evine götürdü..anında tükendi :)

onları sergilemek içinde normalde mutfakta kaşıklık olarak kullandığım , İkea saksımı süsleyip kullandım.. 


Pipetleri de fiyonklamadan olmazdı tabii :)

Pipetleri çok önceden Yasin almıştı marketten.. tam hayalimdeki partiye göre diye düşünüp bir paketini saklamıştım.. inci olarak yine yenilebilir pembe inciler kullandım.. hazırlık aşamasında tüm inci ve fiyonkları silikon ile tutturdum..
sergilemek içinde, normalde makyaj malzemelerimi koyduğum İkea mumluğumu  , süsleyip kullandım..

Bir diğer enfes kurabiyelerimiz :)

Bunlar Home Made Cookies Banu's tasarımı..


bir gün önceden elimize geçtiler ve biz dayanamayıp akşamdan bazılarını yedik Yasin' le :)


Ve ilk olarak ınstagram'da yayınladıktan sonra çok fazla sorulan kaşık sunumlarımız..

bu fikri yıllaaar önce yabancı bir blogda görmüştüm.. hatta unutmuştum bile.. bu kaşıkları bulmam yine tevafuk eseri oldu.. bu kaşıkları gördüm ve direk bu sunumu hatırladım çünkü böyle bir kaşık kullanılmıştı.. her kaşıkla olmaz çünkü.. ne kadar belli fotoğrafta bilmiyorum ama plastik kaşıklar oldukça büyük ve derin.. tam bu sunum için üretilmişler..
ben konsepte uyması açısından fuşya kurdelalarla süslediğim kaşıkları, çilekli pudingle hazırladım.. üzerlerine hindistan cevizi serpiştirdim..
biraz uğraştırıcı ancak böyle şeylerde hiç üşenmem :) hele çok beğenilen geri dönüşler alınca her şeye değiyor..


hazırladığım pon pon peçeteler :)

masanın boş kalan iki kösesine yerleştirdim harika bir görüntü oldu.. yapılış aşamasını anlatacağım ilerleyen günlerde.. 
oldukça kolay , kolaylığından beklenmeyecek derecede de şık..


Tülden fiyonklarımızda vardı :) 
Halime Er Kokoş Şekerler pastamızla birlikte hazırlayıp yollamış sağolsun.. tavana asılmalıklardı ipleri vardı ama son dakikada uğraşamadık.. böyle tutturduk..sonra onlar düştü :) sonra taktık yine düştü :) dediğim düştükleri yerde kalsınlar şık oldular.. bazen hayatı akışına bırakınca daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor.. koltuklarımızda ve ikram bölümümüzün üzerinde daha güzel göründüler mesela :)


Kağıt tabak ve plastik bardaklarımızı da ve yine Devsbul Design çok amaçlı stickerlarla süsledim.. masamızda sergilemek için kullandım.. diğer tarafta Tv Ünitesi üzerinde porselen tabaklarım , bardaklarım vs. vardı.. isteyen onlardan kullandı , isteyen plastik olanlardan.. aslında plastik ve süslü olanları evlerine götürdüler misafirlerimiz daha çok :)

Mum üflerken Rana'yı zapdetmek elbetteki çok kolay olmadı :) 
mumlarımızı üfledikten sonra başladık fotoğraf çekinmeye.. öyle komik bir sahneydi ki 4-5 fotoğraf makinesi / telefon bize dönmüş sürekli flaşlar patlıyor nereye / kime bakacağımızı şaşırıyoruz falan :) Rana durmamaya  başladı ben dalga geçiyorum "aaa alış buna kızım sen Çatı Katı Rana'sın" :)

bi hareketler bi bişeyler Rana'da.. eller havada bi tripler :) en sonunda dayanamadı yüzünü elleriyle kapadı.. biz tabi iptal :) hahaha koptuk..
hele ablam bu hareket karşısında kendini dağıtmış gülmekten fotoğraflara baktıkça ben daha bi dağılıyorum :)
heh dedim tam Çatı Katı Rana oldun şimdi.. aferin kızım kapat yüzünü :)


 Suna eli kolu dolu geldi.. hemde ne dolu.. geleceğiz ona birazdan da.. çikolatalı ,mısır gevrekli harika bi şey yapmıştı bu eve ilk gelmesinde getirmişti..yine çok sevdim diye ondan yaptı :) malesef onun mamasını fotoğraflayamadım.. ama çok komik bi şey oldu.. hem görüntüsünü hem dış kağıdını çok beğendiğim için bir kaç tane ayırmıştım fotoğraflamam lazım mutlaka diye.. sonra ben hepsini yemişim hiç haberim yok.. aaa fotoğraaaff diye kalakaldım farkettiğimde.. napiim çok güzeldi :)Mamalardan hediyelere geçelim..

Misafirlerimiz için hazırladığım hediyeleri English Home rafımda sergiledim.. Devsbul Design tasarımı bannerımız tülümde düzgün durmadığı için masa arkasına değil , koltuğumun arkasına astım ve hediye standıyla bir bütün oluşturarak hoş bir görüntü sağladı.. odaya ilk girişte bu alan göze çarpıyordu güzelde oldu..


Hediye standına dalalım mı ? :)

Üst rafta EmreEsra'nın Atölyesi'nin tasarlayıp bizlere hediye ettiği şahane buzdolabı magnetlerimiz vardır.. 


fuşya ve pembe olarak 2 çeşit olmak üzere , son derece özenli tasarlanmıştı kapış kapış gittiler :)


magnetlerin hemen yanında Euroflora'dan geçen yıl aldığım pembe cupcake kalıplarını sergiledim.. dışarını fiyonk ve yenilebilir incilerle süsledim.. 
"Ayşe Rana 2 yaşında" yazılarını sevgili Yasin'cim hazırladı yine her zaman olduğu gibi :)


içlerine minik bezeler yerleştirdim.. hoş ikramlıklar oldular böylece..


2. katta su şişelerimiz ve kalpli şekerlemelerimiz vardı.. 
Yasin bu şekerlemeleri görmüş "konsepte uygun" diye almış gelmiş.. oldun sen oldun diye dalga geçiyorum her böyle bişey yapmasında .. bu tabağı bana hediye ettiğinde de öyle demiştim :)
Sarmal Tabak : Tantitoni 

su şişelerimizin stickerları Devsbul Design Tasarımlarından..soldakiler şişe stickerıydı ancak gözüme az gözüktü diğer çok amaçlı stickerları da kullanarak farklı bir çeşit daha yaptım sularda.. Su şişeleri marketten.. etiketlerini söküp stickerlarımızı yapıştırıp süsledim..


3. raftaki pembe şemsiyelerimiz :)

Şemsiyeler Euroflora'dan.. yine Yasin'in konsepte katkılarından :) o görüp alalım dedi.. içlerine minik poşetler içerisinde şekerlemeler yerleştirdim..


hemen yanında nikah şekeri görünümlü cicilerimiz vardı..

dış tülleri kayınvalidemden..Rana 2 yaşında yazıları yine Yasin'in hazırladıklarından..beyaz gibi görünüyor flaş dolayısıyla ama pembe..


içlerinde ise bu sevimli minnak anahtarlıklar vardı :) bunları da Euroflora'dan aldım..


en alt raftada misafirlerimizin hediyelerini koymaları için süslediğim poşetler vardı.. bu poşetlere çok zor kavuştum haha burayı tıklayın okuyup gülün halime :)
kağıt poşet almaktı niyetim Euroflora'da yoktu.. yüzlerce çeşit kağıt poşet içinde sade pembe bir poşet bulamadım.. tam buldum bi tane atladım bi baktım ortasında desen var.. isyeaaann :)
bu aldığım poşetleri biliyordum dedim ben alır onları süsler püslerim.. Eminönü'nde mutlaka bulurdum lakin Yasin'in alerjisi var resmen her yere götür de Eminönü deme :) park etme/trafik sorunu var ya adam nefret ediyor ordan..
neyse çok amaçlı stickerlar ve fiyonklarla çok içine sinen poşetlerime kavuştum :)


benim hediyelerimden Suna'nın hediyelerine geçiyoruz..
Sürekli kontrol altında tutmaya çalışmalarıma rağmen kızlar yine yaptılar yapacaklarını :) hediye konusunda kesin veto verdim sürekli bize dünyanın hediyesini verdikleri için.. ve hepsine bak illa bi şey alacaksanız çorap alın mesela çorap eksiğimiz var dedim.. evet sözümü dinlemişler hepsi çorap almış.. ama yanında 8378347483 hediye ile birlikte haha :) daha hepsini inceleyip yerleştiremedim bile.. paketini açıp kutusunu açamadıklarım var..
hiç uslanmayacaklar.. Suna en son geldi şimdi o gün Yasin bi başka arkadaşımı almaya gitmişti Suna kendi aracıyla onları takip etmiş.. 
Yasin önden çıktı yukarı elinde 2 kocaman karton poşet.. içeri şöyle girdi.. "görüldüğü üzere Suna geliyor :))" Suna'dan önce poşetleri geldi.. sonra Suna'da bi o kadar poşetle geldi.. bana poşetler dolusu hediyeler getirdiği yetmezmiş gibi misafirlerim içinde ne çok hazırlık yapmış.. 
poşetten ciciler çıktıkça yok dedim öyle herhangi bi yere sığdıramayacağım ben bunları Yasin'cim girişteki siyah rafı boşaltıp getir :)
bu rafı da Suna'ya tahsis ettik.. doldurduk üstüne harika hazırlıklarını :)


üst sağdaki kocamaaan şekerleme dolu kavanoz çok tehlikeli :) yarıya indirdik biz onu çoktan..
aslında indirdim ehu ehu :) aynı şekilde içi dolu olan küçük kavanoza ve pembe şekerleme kovarından birine ablam el koydu .. zaten hep Suna'nın hediyelerine el koyuyor zevkleri çok tutuyor Suna'ya da söylüyorum ablam senin hediyeleri götürdü yine diye :) 
bi bileklik (ühühühü :) bi kolye,bi yüzük gitti gene Sunaaa :)

ben yine hengamede fotoğraf çekemedim.. sonradan bana kalanlar kadarıyla Suna'nın hazırlıkları hemen aşağıda ;) kendi yeni doğan yeğeni için yapmıştı bizi de unutmamış bizim içinde hazırlamış sağolsun..ve bir Suna klasiği olarak yine getirdiği şeylerin tabaklarını / sepetlerini bana bıraktı sanki az hediye getirmiş gibi.. 


vee o güne dair bir manzarayla postumuzun sonuna geldik nihayet.. 


partimiz akşama kadar sürdü.. çok güzel bir gündü.. emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.. gelen arkadaşlarıma ayrıeten teşekkür ediyor ,mazeretleri dolayısıyla katılamayan arkadaşlarıma en kısa zamanda bir araya gelebilmek dileğiyle diyorum.. 

Hoşçakalın :)

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :

İletişim : catikatiilkay@gmail.com


*Ürünlerinizin , Çatı Katı Blog sosyal medya hesaplarında duyurulmasını isterseniz catikatiilkay@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.. 

33 yorum:

 1. Senin postlarını seviyorum ben.Ayrıntıları merak eden biri olarak tam benlik olmuş.Emin'in Hello Kitty ses kaydını defalarca dinlemiştim önceden.Sesi hala kulaklarımda çınlar.Çok gülmüştüm.Rana'ında sesini duymak lazım zamanı geldi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim <3 <3 :) doğru bi ara öyle bi şey yapmak lazım :)

   Sil
 2. valla ne diyim sustum :) Hepsi çok özenli, hepsi ailene sana değer veren kişiler yoksa hiç bu kadar güzel şey biraraya gelemezdi... Bayılarak okudum ve nasıl okuysam burda 40 küsür resim varmıydı ki diyorum :) Rananın nice güzel yaşları olsun inşallah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sevindim pek motive oldum :) çok teşekkürler canım..
   gerçekten öyle biiiir sürü yanlış seçim sonrası bu kadro iyidir hep yanımızda olsunlar inşallah :)

   Sil
 3. okurken yoruldummmmm oyyy. böyle uğraşan insanlara ayrı bir saygı duyuyorum. her şey çok güzel olmuş gerçekten.
  yalnız 2 yaşında çıtayı bu kadar yüksek tutmak sizce iyi bir şey mi? bu kızçe büyüyüp aklı ermeye başlayınca çok daha iyisini isteyemeyecek mi? :)
  nice güzel yaşlarına.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiim beğendiğinize sevindim :)
   bilmem.. öyle şeyler düşünmüyorum anın keyfini çıkarma odaklı yaşıyorum..onu o zaman düşünürüm :)

   Sil
 4. 1) Maşallah
  2) Maşallah
  3) Maşallah
  ..
  ..
  ..
  41) Maşallah..

  O kadar diyim ben :)

  YanıtlaSil
 5. Herşey olağanüstü güzel ve müthiş özenli.bayildim bayildim.sırıtarak okudum büyük bi keyifle.son resimde tüylerim diken diken oldu nedendir anlayamadım.:D ellerine sağlık bize bu postu hazirladigin için.her posta yorum yazmasamda hepsini heyecanla ve keyifle takip ettiğimi bil ;)) sevgiler Gamze Boyraz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende sırıtarak okuyorum şimdi yorumları :) çok teşekkürler .. fotoğraf ürkütücü gelmişti Transilvanya gibi hehe hele bi de önceden yazdığım yarasa iletisini okuduysan Facede çağrışım yapmıştır :)

   Sil
 6. Ooowwww süper Bi posttu çatı katı abla hepsi özenle tek tek hazırlanmış ellerinize sağlık....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler hep birlikte özendik güzel bi şey çıktı ortaya :) <3

   Sil
 7. Konsepte bayıldım.hazırlıklar harika.mutlu yaşları olsun miniğin:)

  YanıtlaSil
 8. harika olmuş masanız,pembeler düş ülkesinde gibi hissettirdi uzun ömürler dilerim hepinize :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim gülümseyerek okuyorum yorumları :) <3

   Sil
 9. Maşallah Allah herkese sizin gibi mutlu bir aile ve böyle güzel dostlar nasip etsin İlkay Abla :)
  Her şey o kadar mükemmel ki; ne diyeceğimi bilemedim :)
  Allah hepinize sağlıklı ve huzurlu ömürler versin, Rana' yı da kocaman öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin herkese inşallah canım.. daha güzellerini sizler yapın inşallah :)
   bizde öpüyoruz sevgiler..

   Sil
 10. Hersey çok güzel olmuş.Çok ince düşünülmüş. İmrendim gerçekten :) Allah ağzınızın tadını bozmasın bu genıs ailenizle birlikte nice yaşlara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok mutlu oldum beğenilerinizle :) Allah razı olsun çok sağolun

   Sil
 11. Herşey çok güzel . Mutlu yillar Rana ya , benim için öpün lütfen.

  YanıtlaSil
 12. Rana çok tatlı maşallah Allah uzun ömürler versin herşey çok hoş çok cici

  YanıtlaSil
 13. herşey çok çok güzel olmuş amaaaa maaaşallaaahh :)

  YanıtlaSil
 14. bu postu okuduktan sonra insanın canı tatlı yemek çekiyor :)))

  YanıtlaSil
 15. Tum postlarini takip ediyorum ilkay abla masallah ne kadar guzel bi parti hazirlamissin emegine eline saglik rana cok sirin masallah bu arada ben cok yeni takipcin ve hayraninim...

  YanıtlaSil
 16. Masallah eline ve emegine saglik bu arada ben yeni takipcinim ilkay abla blogunu cok sevdim cati kati ailesine sevgiler

  YanıtlaSil
 17. Organizasyon harika. Hepsi çok güzel. Rana süper. Allah Rana'ya hayırlı ve sağlıklı uzun ömür nasip etsin, analı babalı büyütsün. Kıyafetin çok yakışmış, her zamanki gibi sade ve şıksın. Son olarak kocaman MAŞALLAH diyorum. (İşlerimin yoğunluğu nedeniyle ne blogla nede takiplerimle ilgilenebiliyorum.Yorumlarım biraz geç oldu kusura bakma lütfen ) SEVGİLER.

  YanıtlaSil
 18. herseyy harıka otesı masallahhh

  YanıtlaSil
 19. Bu ne güzellik bu ne özen bu ne uyum Allahııım gıpta etmemek elde değil,maşallah size,enerjinize,herbişeyinize:) Eşiniz ve çocuklarınız çok şanslı:) Maşallah:)

  YanıtlaSil

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa