22 Kasım 2013 Cuma

Her Telden Bol Fotoğraflı Karışık Post 21 :)


Evdeki eksikleri yavaş yavaş gidermeye başladık.. ben hala "ay burda da sorun çıkar mı ? taşınır mıyız acaba?" sendromunu atlatamamış olsam da nispeten daha iyiyim ev için bi şeyler yapmaya başladım :)
yatak odamızda kapalı bir balkon var.. salon için eski evimizde 2 pencere olduğu için 2 kanat perdem vardı.. şimdiki evde salonda bir pencere , bir balkon kapısı var yine.. böylece 1 kanat tül boşa çıkmıştı.. o salonda boşa çıkan tülü buraya asmıştım.. ama fon perdesi eksik kaldı tabii.. itiraf ediyorum dışardan gözükmesi çok muhtemel değildi ama ben yinede buraya çarşaf asıyor , misafir gelince de kaldırıyordum hihihi :)
diktirdim geçtiğimiz günlerde eksik kalan perdeyi.. 
kumaş İkea'dandı biliyorsunuz.. şimdi başka bi yer için perdelik kumaş bakıyorum hani bi önceki karışık postumda bahsetmiştim.. başka desen beğenemezsem yine bu deseni yaptıracağım.. seviyorum bunu..


hava soğuk olup çocuklar evde bunaldığında , dışarı çıkıyormuşcasına giyinip terasa çıkıyoruz :)
Emin dedesinin doğum günü hediyesi uzaktan kumandalı arabasını kendi deyimiyle "dışar arabası" yaptı.. Rana'da bu terasa çıkışlar esnasında scooter sürmeyi öğrendi.. ki bu yazın yandık anlamına geliyor..


Rana'nın doğum günü hazırlıklarını bitirdim.. gördüğünüz kutulara ilaveten 2 kutumuz daha var içleri cicilerle dolu.. 
kızımın doğum günü bugün :) hafta sonu kutlayacağız ama inşallah..


doğum günü kostümlerimizi bu işi yapan teyzelerimiz tasarlayıp bize hediye ettiler sağolsunlar :) 
üstelik her teklifi kabul edemedim..zaten 2 kişiye söz vermiştim.. inşallah ömrümüz olursa ilerleyen özel günlerimizde kabul ederim onları da..

 tütümüz Online Kostüm'den.. 


Bir gece önce çay demleyip uyuyakalan , tek başıma bi demlik çay içmeme sebep olan Yasin'in , ertesi geceki gönül alma sofrası.. :)


çocuğu okula giden anne ister istemez pratik olmak zorunda :)
diğer araç gereçlerde sorun yok çok şükürde , sürekli bi "anneee silgimi bulamıyorum" muhabbeti var bize.. yepyeni silgi alıyosun koyuyosun çantasına 2 gün sonra tam ders yaparken "annee silgim yok !" 
çözümü böyle buldum..bir silgi alınır , 3 silgi elde edilir.. evde bolca silgi var şimdi oh :)
sağdaki pembe benim ihihi Emin'e bi şey alırken kendimi boş geçmiyorum tabii ki.. 


bir pratik çözümden bir diğer pratik çözüme geçiyoruz.. 
bu ev metrekare olarak çok büyük.. birde halı eksiğim var henüz o işe girişmedim.. silinecek alan çok fazla yani.. elle silmek mümkün değil bi kere ömürlük sabrımı yerde bırakırım herhalde elle silmeye kalksam.. vileda kullanıyorum.. normal viledayla bile sil sil bitmiyo.. içime fenalıklar geliyo.. koşuyorum koşuyorum ama yerimde sayıyorum gibi bi şey.. hep diyordum bana sanayi tipi paspas lazım diye Vileda'nın bu ürününü buldum havalara uçtum.. haberim yoktu bu üründen..
ne kadar zaman harcıyormuşum yer silerken..tek seferde sildiği alan çok fazla.. rahat ettim çok şükür.. 


hafta sonu keyif anlarımızdan bir kare.. tam çay içecekken kapı çalıp aşure geldi pek sevindim.. bundan sonra 2 kişiden daha geldi sevdim bu apartmandakileri hehe..
yalnız fotoğrafa kanıpta evde her yer şıkşıkırdım sanmayın.. masanın sağ tarafı fena durumdaydı.. bizim banyomuzda gider yoktu ( 35 senelik vintage ev malum :) , mutfakta da tek gider vardı.. eskiden bulaşık makinesi hesaba katılmadığı için mutfaktaki gider çamaşır makinesi için ayrılmış..biz ona bulaşık makinesini bağlamıştık.. banyodaki çamaşır makinesinin hortumunu çıkarıp makinenin suyunu o şekilde atmak gerekiyordu.. ben ikide bir bunu unutup banyoyu su bastırdığım için kahramanım Yasincim bu işe bi el attı.. araştıralım çift gider haline nasıl getirebiliriz dedi.. bi şeyler aldı uğraştı borular falan iş halloldu.. 
bu çay keyfi çamaşır makinesini mutfağa geçirip , kurutma makinesini banyoya taşırken ve ben "ay ara verelim çıldırcam" diye ciyakladığım anda yapılmıştır :)
işe yaradı mı ?


cık yaramadı..
daha dün temizlediğim ev bu işlemler esnasında tekrar batınca çay keyfi kesmez beni Yasincim dedim.. yorgunluğumu atmam lazım.. markete gideceğiz diye çocukları babamlara satıp yemek yemeye gittik :)

Swıtch Cafe diye bi yere gittik.. hem ortama hem mamalara bayıldım !
ben Sezar salata yedim Yasin şu an ismini çıkaramadığım bi şey yedi :) ve tabii ben ona da el attım pek güzeldi.. sonrasında da Karafırın'da çay keyfi... şu saksıdan bozma şekerlikte de her gitmemde gözüm kalıyor hadi hayırlısı :)
Geri döndük şimdi annem karnıma bakıyo.."ay anne kilo almışım di mi ? ona mı bakıyosun göbek yaptım"
Annem : yok karnınız aç mı diye soracağım ama tok gibi görünüyor :)
Babam : taaabii caaanıımm yemek yemeye gitti onlar ne sanıyosun :)
Biz : hahahahhaha yaaa ama markete de gittik valla :)


Tanıştırayım sütcük :)

Facebook sayfamdaki iletiyi okuyanlar hatırlayacaktır hehe işte o sütcük bu sütcük.. Yasin'in beni uyuz etmesi yine bana yaradı English Home'dan ciciler kaptım..
Yasin'ee kızdığımda English Home'dan alışveriş yapıyorum.. bu işin latifesi tabii ne zaman bi şey almak istesem Yasin beni sinirlendirsene diyorum o da hiç boş geçmiyo sağolsun :)


sanırım doğum gününden önce bloga bir daha uğrayamam.. Facebook Sayfamdan ( https://www.facebook.com/catikatiblog )  , ve doğum gününden canlı yayınla Instagram'dan ( http://instagram.com/catikatiilkay ) görüşürüz bloga dönene kadar :)

Hoşçakalın..

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :


İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa