31 Mart 2014 Pazartesi

AKSESUAR , AYAKKABI VE ÇANTALARIMIZIN TAŞLARI DÜŞMESİN ! :)

Taşlı aksesuarların başına gelebilecek muhtemel kötü şeylerden biri taşlarının düşmesi.. 
Ayakkabı vs.'de çok sorun olmayabilir ama bi yüzükte , bi bileklikte taş düşmesi bir daha kullanılamamalarına sebebiyet verebilir.. 

Çünkü bu taşlar genelde miniktir ve düştüğü farkedilmez , geri yapıştırılmaları çoğu zaman mümkün değildir.. O zaman önlemimizi baştan alacağız :)

Bunu diyen arkadaş şu aşağıdaki ayakkabısını neredeyse 5 sene önce aldı ve o günden beri bu işlemi gerçekleştirecek ama ay bi türlü fırsat bulamamış zavallı.. Anca halletmiş bu işi :)


Taşlı cicilerimizi korumamız için ihtiyacımız olan şey fotoğraflarda görüldüğü üzere basit , 1-2 liralık şeffaf bir tırnak cilası.. 


Tırnak cilamızı ve taşlı objemiz her neyse ( geniş düşünün her şey olabilir. Taşlı bir şekerlik , telefon kabı vs. ) onu alıp baya tırnak cilalar gibi taşların üzerini örtecek şekilde cilalayıp kurumaya bırakıyoruz.. 


Pek etkili bir yöntemdir.. son bir kaç gündür elimde cila pıt pıt pıt sürekli bi yerleri cilalıyorum.. Bu ayakkabımda çok belli olmasa pek çok taş zaiyatım var ama olsun kalan taşlar bizimdir :) En azından diğer taşlı neyim varsa onları kurtardım..

Hoşçakalın..

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :

İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Alexa