En uygun fiyata eşarp, şal, sunum ve dekorasyon ürünleri.. Tüm modeller için fotoğrafı tıklayınız

18 Kasım 2016 Cuma

Olmadı bu..

Dünden beri sosyal medyayı ayağa kaldıran yasa teklifini duyunca anne olsun olmasın her kadın gibi benimde  kanım dondu. Önce sessiz kalmayı düşündüm. Kendim ne düşündüğümü ne hissettiğimi biliyorum nasılsa. Şimdi görüş bildireceğim ohoooo sonra yorumlar mesajlar kavga gürültü. Çok tecrübeliyim çünkü biliyorum başıma geleceği.Hiç uğraşamayacağım hastayım dedim.. Ama yok ses çıkarılması gereken en mühim konulardan biri bu at kızım ortaya kendini gene dedim. Dileyen dilediğini desin umrumda değil.
Öncelikle bir konuda aksi görüş bildirince hemen sen olayı anlamamışsınız geliyor konu. Hayır anladım.. 
Öncelikle bu yasa şunun için çıkıyor en basit haliyle anlatmaya çalışacağım. Misal 16 yaşında bir genç kız ( aslında çocuk.. Yasalara göre de çocuk hani 18 olmadığı için) var. Bir de 20 yaşında bir genç olsun. Hadi diyelim aşık oldular. Cinsel birliktelik yaşadılar. Ve sonra evlendiler. ( ki bu evlilik değil ) Çocukları oldu. 
Şimdiiiii kızımız 16 yaşında olduğu için çocuk hani. O yüzden o birliktelik yasalarımıza göre tecavüz. İster rıza olsun ister olmasın. Burada sorumlu kişi 18 yaşından büyük olan. Yani erkek. O böyle bir şeyin olmasının önüne geçecek. 16 yaşındaki kız doğru düşünemez. Neden ? Çünkü reşit değil. 
Çocukları oldu dedik. Kızın ailesi şikayetçi oldu misal.. O dava seneler sürüyor. İkinci bi çocuk oldu. Ortalık iyice karıştı. Sonra erkek cezaevine düştüüüü. O kız kaldı iki çocukla tek başınaaaa. 
İşte o yasa böyle bir durumda olan kocayı cezaevinden çıkarmak için.. 
Anlamış mıyım ? 
Anlamışım..
Ama olmaz o iş ! Olmamalı.. O yasa o çerçeve içinde kalmaz.. Kaldırmazlar !

Böyle bir yasanın çıkarılması aynen söylendiği gibi tecavüzün meşrulaştırılması olur. Tecavüz edene ödül vermek olur, tecavüze uğrayanın, annesinin babasının ailesinin hayatını karartmak olur..
İlk örnek üzerinden gidersek, o genç o çocukla ilişkiye girmeyecek arkadaş ! Çok mu ölüyor aşkından bekler iki sene daha seven. Reşit olan o. Kızın rızasına bakılmaz.. 
16 YAŞINDAKİ BİR KIZIN RIZASINA BAKILACAKSA NEDEN REŞİTLİK YAŞI 18 O ZAMAN ???

Bir başka örnek verelim.. 16 yaşında bir kız tecavüze uğradı. Nasıl ispatlayacak rızası olmadığını ? Şerefsiz çıktı mahkemeye rızası vardı dedi evlenmeye hazırım dedi misal. 
16 yaşındaki bir kız çocuğunu sindirmek ne kadar zor olabilir ? Annesiyle tehdit edersin, babasıyla tehdit edersin bir sürü şey. Çok kolay rızam vardı dedirtirsin.. Oh ne güzel hadi evlenin sorun kalmadı.
Genç kız tecavüzcüsüne altın tepsi içinde sunuldu. Ömür boyu tecavüzüne devam etmesi için.
Kim cezalandırıldı burada ? 
Anlamamakta direnen bazı kadınlar görüyorum orda burda. Tecavüz deyince süslü bir kelime oluyor galiba, bu yüzden çok açık yazacağım. Kendini koysanıza buna maruz kalacak genç kızların yerine.. ÖMÜR BOYU İSTEMEDİĞİNİZ, MİDENİZİN ALMADIĞI BİR ADAMIN KOYNUNA GİRMEK ZORUNDA KALDIĞINIZI DÜŞÜNSENİZE ? 
Ben düşünemiyorum. İnsan gün oluyor aşkla bağlı olduğu eşini istemediği oluyor o ruh halinde olmuyor, bu ne büyük bir cezadır bir kadın için.

Bizler idamı konuşurken, pedofili diye bas bas bağırırken, anlamayana anlatmak için kendimizi paralarken, tam tersi olaylara yol açılabilecek bir yasa olmamalı..
E kocası hapiste olanlar napsın ? 
BANA NE ???
Yapmasalardı.. Bana mı sordular veya bu yasa dolayısıyla başı yanacak genç kızlara, onların ailelerine mi sordular ? 
Bazen olaylara kar/ zarar oranıyla bakmak lazım.
Burda reşit olmayan bir kızla ilişkiye giren bir Ada'mın hapisten çıkması için ( yani kar etmesi için) bu yasanın ortaya çıkaracağı usulsüzlükler için bir sürü genç kızı ateşe atamazsınız ( zarara uğratamazsınız ) 
Çeksin cezasını çıksın. Aksine o mahkemelerin yıllarca sürmemesi hemen cezaevine atılmaları gerekir..
Gerekir ki , reşit olan bir adam, reşit olmayan bir çocuğa yanaşırken başına geleceğini bilsin yanaşmasın !!
Bu yasa mağduriyeti ortadan kaldıracak gibi görünürken daha çok mağdur yaratacaktır..
Bir görüşü benimsemek, bir yönetimden taraf olmak her öne sürülen görüşü kabullenmek demek değildir.. Bir şey tersse ters diyeceksin. Körü körüne her şeyi kabul etmek olmaz.. İnsanlığa, vicdana sığmaz..
Olmadı bu.. 

1 yorum:

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa