17 Eylül 2017 Pazar

Hayatı Kolaylaştırmak Adına Pratik Çözümlerim

 Kocaman ve temizlemekle başedilmeyen bir ev, boşalttığım gün tekrar dolan çamaşır sepeti, evdeki iki toz alerjili bünye, günde 3 kere okula gitmeler, beslenmeler, yemek, blog, ütü, çocuklarla ilgilenme vs. derken çığlık atma noktasına geliyorum zaman zaman :)

Bazen durup şöyle bir etrafıma bakıyorum ve gördüğüm her bir parçanın, her temizlik sırasında benim elimden geçtiğini düşününce dehşete düşüyorum..

Çoğunlukla çok fazla şey düşünmem ve planlamam gerekiyor.. Dolayısıyla artık tek bir şeye odaklıyım : Kolaylaştır !

İşlerim için pratik çözümler oluşturmaya çalışıyorum ve bunları bu başlık altında toplayıp zaman zaman paylaşmak istiyorum burada.. 

İlki, kızımın anaokulu giyimi konusunda..

İlk hafta her gün ne giydireyim konusunda hayli stres yaşadım.. Sabah erken saatte, üstelik çocukların ikisini de hazırlayıp iki ayrı yöndeki okullarına yetiştirmek problem oldu.. Her sabah dolap önünde bunu giyelim hayır giymeyelim çekişmesi yaşadık kızımla..

Sonrasında ilk boş vaktimde dolabını okul giyimine göre düzenledim. Okulda eşofman tarzı düğmesiz altlar kullanıyoruz.. Üstlerde de lekelenme ihtimalini göze aldığım kıyafetleri okul kıyafeti olarak belirledim.. Zira faaliyet önlüğü kullansa da benim kızım üzerini lekeleme konusunda çok becerikli :)

Diğer kıyafetlerini dolabın alt rafına yerleştirdim.. 

Dolabın orta kısmına uzun zamandır kullanmadığım, çok önceden kendi dolabım için aldığım bu katlı organizeri astım.

Haftalık giyeceklerini de pazar gününden çorabına, tokasına kadar ayarlayıp bu organizerin katlarına ayırıyorum.. En fazla 5 dakikamı alıyor.

Kızımla da bu konuda sakince konuştum her gün bu raflardan alacağım elbiseleri giymesi gerektiğini, okulda her istediğini giyemeyeceğini, okul dışında her zaman olduğu gibi istediğini seçebileceğini  anlattım.. Bir şeyleri konuşup açıklayınca zorluk çıkarmıyor.. 

Artık ben bi saniyede kıyafetlerini dolabından alıp o daha uyurken giydiriyorum bir kaç dakikada hazır oluyoruz..


Basit gibi görünse de bu çözümleme sabahları yaşadığımız çekişmeleri, fazladan vakit kaybını ve  stresi ortadan kaldırdı..

Yeni çözümlerde görüşmek dileğiyle hoşçakalın <3

***

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa