19 Eylül 2017 Salı

İntikam Soğuk Yenen Bir Yemektir !

Zamanda yolculuk yapıyoruz.. 

2000 yılındayız.. 

Şu an eşim ve çocuklarımın babası olan Yasincim o zaman Tunceli'de askerde.. Kendisi her uzak ilişkide olduğu gibi aşırı kıskançlık belirtileri gösterip, onu beklemeyeceğim diye belli aralıklarla sinir krizleri geçiriyor falan normal tepkiler veriyor yani.

Bense Ajans bağlantılı olarak Nokia için çalışıyorum ve şehir şehir geziyorum.. Nokia o zamanlar zirvede.. 3310'ların daha çıkmadan ortalığı kasıp kavurduğu zamanlar.. 
İşimse Nokia üyelerini Nokia Club'a üye yapmak.. Günde ortalama 300 Nokia telefon elimden geçiyor.. *#06# yapınca seri numarası çıkıyor telefonların ay hala unutmamışım bööö

Şu an uzaylı muamelesi görmeme rağmen cep telefonu kullanmıyor olmamı bir nebze açıklamıştır umarım yukarıdaki paragraf.

Şirket bizE  sürekli ödüller sunuyor ve tabiii kii benim içinde olduğum ekip sürekli ödülleri topluyor.. 

Nişantaşı'nda yemekler falan derkeeenn ödüller Kartalkaya'da kar tatili ve özel kayak dersine kadar gitti.. Ve tabiisi biz kazandık gene.. Ne olacaktı ya ? hhiihi :)

Telefonda Yasin'e bu durumu açıklıyorum. 

Aldığım cevap direk hayır ! 

Benim o dönem ki özgür kız kafam attı tabii neye hayır pardon ??  

Zaten İzmir'den Erzurum'a her yeri geziyorum.. İstanbul'da olduğum nadir zamanlarda yalnız yaşayan bi tipken kendilerinin isteği üzerine annesiyle yaşamaya başlamışım neye hayır daha neye ? Çalışırken gidiyorum şehir dışına da tatile mi gidemiyorum ? Gebermişim kazancam diye..

O hayır diyo ben gitceeemm ! diyorum.

Gittim tabii..
Hayır karı soğuğu falanda hiç sevmem.. Kar tatili dünyanın en gereksiz şeyi bana göre.. Üşüyosun diye üste para veriyosun.. Saçma
Karda yürümeyi bile sevmem buna rağmen işte kayak dersi aldım ve çok güzel kayak yapabiliyorum afshdsjhfslf ! Çok güzel görseniz :))

Şu tarihi cümleyi ettim o gün telefonda : 
" Bir daha ne zaman gidicem ben böyle bi tatile ?

O an bilmiyorduk tarihi bir cümle olduğunu fakat sonrasında şu ana kadar aradan geçen 17 sene de bu cümleyi 374637625 defa duydum. 
Yasin'in neyine hayır desem aynı başlangıç cümlesi : Bi daha ne zaman bla bla bla

Unutmadı bunu bir türlü.. Beni iğneleye iğneleye bitiremedi.. Ben de her seferinde aynı şekilde dalga geçtim : hahah aynı şey değil Yasiiinn 

Atlayın makineye 2017'ye geri dönüyoruz..

Bir gün Yasin şirket belli miktarda satış yapanları 5 yıldızlı otele tatile gönderiyor gidebilir miyim dedi.. Ben de hiç vazgeçmeyeceksin di mi haha diye dalga geçtim..
Ocak ayı başı falandı sanırım bu mevzu ortaya çıkalı, o günden beri sürekli bir gidicem gitmicen ne tatili ya haha, sen şaka san görürsün gidince, ay Yasin aş artık şu Kartalkaya'yı falan cümleleri uçuşuyor bizim evde havada..

Hatta babam falanda denk geldi göndersene niye göndermiyosun falan diyo ona da diyorum yok ya ne tatili atıyo. Mevzu başka anlatırım bi ara :)

En son artık ben dedim ki tamam tuttur satış rakamlarını göndercem.. Hala inanmıyorum.. Kuzuluk'ta eğitim yapacağı zaman eşlerinizi de alın gelin diyen, her bir aileye birer daire ayıran şirket eşsiz tatil vermez canım herhalde ne münasebet yani..

Derken, 2 gece önce geldi Yasin dedi tutturdum gidiyorum tatile ahahahah Allah'ım nasıl zafer kazanmış edasıyla gülüyo.. Yeaaa yürü git derkeeen şak diye şu aşağıdaki fotoğrafı dayadı suratıma telefondan..


Lağğğnnn ! Doğruymuş !

Yuh ! 3 gün 4 gece bi de..

Sizin fotoğrafta görmediğiniz kısımda tatil şartları tutturulması gereken ciro bilgileri falan var.. Deli gibi tarıyorum orayı görmeyi umduğum cümle eşli gelebilirsiniz falan ama yok çıldırcam.

Ben gidemezsin diye böğürürken Yasin hani bir zamanlar sen tatile giderken askerde olan bir genç vardı edasıyla döndü ve dedi ki ;

- Olur mu canım bi daha ne zaman gidicem ben böyle tatile ?

Çaaatttt ! Yıllar sonra acı gerçek bir tokat gibi suratıma vurdu.. Kıyamam..

O andan beri de evde sürekli bi omuz atma, hıh yapma tavırlarıyla dolanıyo.. Hayır  saçı olsa savura savura hıhlıycak..
Bense hala şirketin neden böle bi şey yaptığını kavramaya çalışıyorum eşsiz tatil mi olur ya hani muhafazakardık biz noldu ??

***

Bir sonraki keser döner sap döner gün gelir hesap döner gerçekliğim hangi konuyla olacak çok merak ediyorum..

Zira yine kendisinin askerdeyken habersizce izne gelmişliği, , sürprriizz diye kapıyı bana kendisi açarak beni şoka sokmuşluğu ve benim de aiyyy Yasin kusura bakma ama benim Tarkan konserine biletim var diye yanağına bi öpücük kondurup koşa koşa üstümü değiştirip konsere gitmişliğim var.. Üstelik kardeşi ve kuzeniyle..

Biz Tarkan'ı en önden seyretmenin büyüsüyle sırıta sırıta döndüğümüzde Yasin uyumuştu afsjskdfjkldngfd

Ne sürpriz yapıyon sen de alla alla :)

Muhtemelen sırada bunun acısını çıkarması falan var.. Rihanna konserine falan gidermiş öldürürüüğğğğmmmm !

EDİT : Kazandığı tatile gitmedi. Parasını aldı hahahah canım kocam :)

Hoşçakalın :)

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa