19 Eylül 2017 Salı

Sevgili Dünlük...

Dünlük, çünkü dün ve ötesinden bahsediciim..

Cumartesi sabahın köründe kalkıp minnoş burnumun kontrolü için hazırlanmaya başladım.. Çocuk çocuk doluştuk arabaya gittik doktorumun ofisine.. 
Burnum iyi durumda.. Top gibi bir burun ucum vardı şişlikten dolayı, burun ucu oluşmaya başlamış güzel dedi Volkan Bey, kenarlarda az bir şişiklik kalmış hala tam oturmasa da gayet iyi durumda.. Suratıma tabak düşürdüm doktor bey dedim doktorum çok eğlenceli yaa haha güldü ben biliyorum dedi nasıl düşürdüğünü :)

Instagram'dan karşılıklı takipleşiyoruz görüyor benim fotoğraflarımı, böyle dolabın üstünde bakın tabaklarım bunlar, bakın bunları ben yaptım falan diye fotoğraf çekerken tabak düştü tabii suratına dedi :) 
Ay dedim valla fotoğraf çekmiyodum tabak kaydı benim suçum yok :)

Kısa aralıklarla gözlük takabilme iznini de kaptım.. Çıktık.. Bir sonraki kontrolüm 6. ayda.. Şu burun estetiği ameliyatını atlattığıma hala inanamıyorum.. 
E çıktık dışarı benim için daha sabahın körü ! Asistanım ay pardon sevgili eşim Yasin'e bir sonraki randevuyu normal bir saatte alması konusunda çemkirdikten, ay olur muuğğğ tatlış tatlış konuştuktan sonra napcam ben pilates dersime kadar şimdi ühühühühü moduna geçtim..

Çünkü Yasin çocukları alıp ofise geçecek.. Emin ofiste bir abisinden özel Kur'an dersi alıyor.. Rana'nın da saçını ören bi ablası var ofiste talimatı verdim dedim ablası örsün gene saçını.. Böyyle taa kafasının tepesinden örmeye başlıyor falan güzel oluyor. Ben beceremiyorum.. 
Tabii çok becerikli müthiş ponçik minnoş bi şey olsam da şu hayatta benim de beceremediğim şeyler var afsfsdfhdj :)

Pilates dersime de daha saatler var..  Yasin dedi ki hayatım kahvaltı etcez biz daha birlikte dur.. Gözümün önünde çay bardakları uçuştu dedim söylesene sen şunu baştan.. 

Yakınlarda güzel bir börekçiye gittik beğendim.. Aile katı bomboştu sereserpe kahvaltı ettik.. Yine çıktık dışarı hala pilates dersime saatler var.. 

Dik dik bakıyorum Yasin'e.. Boynuzum olsa sokucam bacağına öyle bir haldeyim.

Sevimli sevimli gülüyo o da bana bırakıp gitcek çünkü birazdan beni.. Ben dedi seni Cennet'e bırakayım o zaman dolaşırsın yürüyerek geçersin salona.. İyi dedim o zaman arabada ayakkabı değiştiriyorum ben topuklu ayakkabılarım var ayağımda çıkardım onları geçirdim rahat ayakkabılarımı ayağıma.. 
Bu esnada Yasin arabayı kenara çekti benle dalga geçiyo : 
- Dur ben arabayı durdurayım da sen şimdi torpidoya burnunu çarparsın falan hahahahah

Sonraki sahnede, yalnız başına alışveriş cennetinin ortasına bırakılan İlkay, kocasının ek kredi kartıyla kendine aldığı deri ceketin ödemesini yapmak üzere kasanın önünde, görevlinin taksit ister misiniz ? sorusuna "İstemem tek çekim olsun" derken ve nihahahhaha diye kahkahalar atarken görülüyor :)

Akşamına Yasin dedi ki :  Anlaşıldı seni bi daha yalnız bırakmıycaz..

Sonra aheste aheste yürüyerek salona geldim.. 
Pilates hocamızda yorgunmuş normalde ısınırken dahi en çok hareket yaptıran hocanın dersi vardı o gün ısınmak ne kelime hoplayıp zıplamaktan alev alıyorum ben.. Aerobikle başlatıp pilatesle sonlandırıyor dersi.. İşte o gün onun da modu düşüktü yata yata ders yaptık.. Çok yorgundum ben de sakin sakin çalışsak keşke diyordum başka şey istesem olacakmış hihoha

Çıkışta Yasin beni almaya geldi.. Emin Kur'an dersini bitirip başka bir kursa başladı oraya geçmiş.. Rana arabada uyuyor.. Saçlar örülmüş :)
Yolu Yasin'le türlü konularda çekişip
geçirdikten sonra kızımla eve çıktık.. Yanak yanağa biraz uyuduk.. Hoop oğlanın kurstan çıkış saati geldi..

Hazırlandık gittik abimizi almaya hava da nasıl güzel.. Kursta sahilde hahah evet sahilin ortasında.. Emin'i aldık Rana'yı yol boyu önünden geçtiğimiz 325674 parktan koparmak kolay olmadı tabii.. Her bir parka ciyaklamalarımızı tattıra tattıra eve gelebildik..

Emin yeni kursuna bayılmış anlata anlata bitiremedi sonra anlatırken uyumaya başladı.. Ay fırsatı kaçırır mıyım ben de yanına kıvrıldım..

Veee sonra çocuum hasta kalktı.. Bakıma aldım oğlumu.. Amaç doktora gitmeden ve ilaç kullanmadan atlattırmaya çalışmak.. Nefret ediyorum çocuklara ilaç vermekten ki Emin'i okula başlayana kadar antibiyotik tattırmadan büyüttüm.. Kardeşi acısını çıkardı 5 çocukluk antibiyotik kullanmıştır o ayrı..

En son bi Rana'yı bi Emin'i karşıma dizmiş yemek yediriyordum onu hatırlıyorum..Emin'in eli kolu kalkmıyo Rana'da kıskandı.. Bizde hep ters, oluyor.. Küçük büyüğü kıskanıyor.. 

Sonrasında ben kardeşini yatırayım oğlum deyip aşağı indim ben Rana'yla.. Bizim yatakta yanına yatınca hemen uyuyor Rana öbür türlü kesinlikle uyutamıyorsun.. 
Hayır yaaağğ tabi ki bu sebepten, yoksa benim gözüm yatakta olduğundan değil  :)

Sonra bi gözümü açtım Yasin gelmiş tepemde sırıtıyor.. Ay Yasin dedim çocuu yalnız bıraktım yukarda uyumuştur o.. Taşısana yatağına dedim ben kalkamıycam.. Arkamı dönüp yorganın derinliklerine inmiş Rana'nın üstünü açıp dedim bi tanede burda var onu da taşı.. 

Sonrası kapkaranlık ve deriiiin bir sessizlik... İlkay pert..

***

Sabah gözümü Anneeaaaaa karnım acıktı ciyaklamasıyla açtım.. Üzerime zıplamaya hazırlanan bir adet Rana'yla göz göze gelip burnuuummm diye burnuma yapışmamla Rana'nın hiyaaaaa diye üstüme sıçraması bir oldu.. Neyse ki ponçik burnumu koruyabildim bu kez..

Tamam kalkıyorum şimdi diye gerinirken Pilates ! diye sıçradım ! Saat kaç ! diye odada ordan oraya dolanırken ipade bakmayı akıl edebildim geç kalmamış olsam da çok vaktim yoktu..

Mutfağa koştum.. Emin dedi ki anne ben nohut pilav istiyorum.. Kahvaltı ya mı ? derken Rana'da ciyakladı ben de istiyorum ! Bu kız niye sürekli ciyaklayarak konuşuyor bilmiyorum.

Ay dedim canıma minnet ahahah ne demek.. Kahvaltı hazırlamakla uğraşacağıma akşamdan kalma nohut pilavı koydum önlerine.. Öğlende de babaları kalkınca onlara kahvaltı hazırladı.. Akşam anneme anlatıyorum sabah nohut pilav yediler öğlen yumurta, kahvaltılık diye, annem de diyo ki boşveer hepsi aynı yere gidip birbirine karşıyo nasıl olsa..

Annem benim kafada :)

Çay için vaktim yoktu, bi kahve yapıp sonrasında Yasiieeennn beni almaya gelmeyi unutmaaa diye ciyaklayıp çocuklarımı öpüp vurdum kendimi yola.. Salona geldiğimde en sevdiğim ama en sıkı çalıştıran hocayla burun buruna geldik mi ?

Salondan çıktığımda at olsaydım da şu an beni vursalardı acılarıma son vermek için diye düşünüyordum..

Yalnız tek seansta karnımı dümdüz etti gene hoca.. Birer dakikalık 2 kez plank yaptık ve süreyi eksiksiz tamamlayan yarıda bırakmayan tek öğrenci bendim kayıtlara geçsin lütfen öhö öhöh

Çıkışta Yasin kapıda bekliyordu.. Bi kaç işimizi halledip eve geçtik.. Yolda Yasin bana hava atıyordu ohhh ben şimdi bi güzel çay demleyeceğimm çocuklarımla kahvaltı edeceğiimm sen olmayacaksın tabii.. Çünkü ben bir bebek mevlüdüne geçecektim..

Sen bi şeyler yemedin mi daha nohut vardı dedim :)

Evet nohut olmazsa olmazımdır pazar günleri nohut yemeden güne başlayamam doğru dedi.. Aman dedim naparsan yap benim çok acelem var :)

Eve çıktık Yasin ıslık öttüre öttüre bana nispet yapıp çay demlerkeeenn, ben ışık hızıyla üstümü değiştirip, aynı hızda hediyemi paketleyip yine düştüm yola..

Gene yürüyorum tabii. Benim 17 gün evden çıkmama rekorum var.. Evet tam 17 gün boyunca evden dışarı adımımı atmamışlığım var ki değil bakkala ekmek almaya gitmek falan, dış kapının önüne dahi adım atmadım.. Her şey eve geliyodu o zaman..
Neyse işte gittim ben mevlüte.. Allah'ım ne çok şey atlatmışım ben.. Emzirmeler, alt değiştirmeler, neden ağladığı bilinmeyen çocuklar, elde tabakla peşinden koşulan çocuklar.. Ben yeni gelin gibi süzülüyorum çocukları kakalamışım babalarına..

Ama tabii bi yerde bi sıkıntı varsa o gelir beni bulur.. İkili koltukta oturuyorum ben şimdi ne kadar çocuk varsa benim yanıma doluştu.. Yanımdaki boşlukta koltuğun üstünde zıplıyorlar..
Yavrum evladım durun diyorum yok.. Ponçik burnum tehlike altında.. Elim sürekli burnumda.. 

Hediye kutuda tesbihler dağıtmışlardı şimdi üç çocuk yanımda tesbih kavgası yapıyorlar.. Bi biri alıyor tesbihi bi öteki.. O tesbih kırbaç gibi fiuuvvvv tepemde uçuşup duruyor, burnuma yapıştı yapışacak, arada refleskle eğilip zor kurtuluyorum tesbihten..

Allah'ım sana geliyorum !

Bi tane sarı kafa var dibimde aynı Rana ona vermiyorlar tesbihi bi kapıyo bi kaptırıyo, tesbih pervane gibi tepemde dönmeye devam ediyor  
Al dedim ! 
Al çocuğum ! 
Allah aşkına benim tesbihimi al ! 
Kurban oliim indirin şu tesbihi yere.. Ay verdim neyim varsa kurtuldum Yasin'e anlatıyorum akşam gülmekten iki büklüm oldu..

Neyse herkes gitti mevlüt bitti ama ben uyudum uyuycam.. Daha da eve gidicem ordan annemlere geçicez.. 
Çilem bitmedi.

Sonra dedim ki ben ne eve gitcem bi daha yaa Yasin alsın çocukları burdan da beni alsın annemlere geçelim.. 
Aradım Yasin'i geldi neyse arabaya bindim Yasin dedi ki :

- Diyorum kiiii, çocukları annene bırakalıım basıp gidelim biz bi kahve içelim başbaşa.. :)

Allah'ım dedim benim sonum yorgunluktan olacak herhalde.. Tünelin sonundaki ışığı görüyorum geberdim gebericem ama kahve içelim dediği yer İkea..

Allah seni napmasın Yasin dedim sür ! 
Sür hadi İkea'ya !

Çocukları annem aldı.. Gittik biz İkea'ya.. Kahvelerin biri gidiyo biri geliyo bedava ya hahaha sonra dedik karşı tarafa geçelim alışveriş merkezine.. Yasin'in New Balance spor ayakkabılarını çaldılar geçen kapının önünden aynısını arıyor şimdi bulamıyo da zavallı.. Yalnız öyle de iyi niyetli ki kıyamam ayakkabılarının geri geleceği umudunu falan taşıyo

Zaten uzun süre neden ben diye sorgulayıp durdu. Aynı renk aynı model benim ayakkabım da yanındaydı onu almamışlar Yasin'in kini almışlar.. Niye seninkileri çalmamışlar diyo bana..

Yanaklarını avucumun içine aldım, gözlerinin içine bakarak şevkatli bir ses tonuyla :
- Aşkıım dedim.. Neyi anlamıyorsun ? Çalan kişi erkek çünkü o yüzden senin ayakkabılarını aldı.. Kendi giyecek anladın mı ?

Haaaa dedi..

Ben olmasam napacak bilmiyorum..

Neyse, gene bulamadı istediği ayakkabıyı sonra geçtik annemlere..

Evin yolunu bulamıyorlardı..

Babam bana sarıldı bırakmıyo.. Öyle özledim falan demez benim babam böyle sağlı sollu tekrar sollu 3 kere sarılıyo özlediği zaman..  Çok laf sokuyo gelmeyin siz hiç gibisinden.. Bi de çay içerken kalkıyo bana çay dolduruyo kıyamam.. Ordan anlıyorum.

Annem de börek yapmışş off dedim anne yapılır mı ? Bi tane yedim fazla yemedim.. İkide bir ye daha ye diyolar ama anneğğğ ben spora gidiyorum o kadar diyorum.. Zor kurtuldum ellerinden..
Öyle sanıyordum yani..

Sonraki sahnede börek tabağı kucağımda annemlerin merdivenlerinden iniyorum.. 

Şu an da bakışıyoruz böreklerle.. 

Annem sadece börek tabağını elime tutuşturmakla kalmadı çok sevdiğim çocukluktan kalma tabakları vardı onları da komple bana verdi.. Bunun olması için ay bari börekleri o tabaklara koysaydın hahah diye bir parça yüzsüzlük yapmış olabilirim tabii belki :)

Eve gelince Emin dedi hiiii ingilizce ödevimi yapmadım.. Bu arada bol dinlendirme, bol bol sıvı ve anneanne çorbasıyla ilaçsız diktim çocuğu ayağa kamoonn !

Dedim gel yapalım iki dakika.. Baktım ödevin tamamını Türkçe'ye çevirebiliyorum.. Ama yazmaya gelince tırt.. Ben var gelmek falan şeklinde Türk filmi turist tiplemesi cümlesinden öteye geçmiyor benim ingilizce.. Ben çevirdim Emin boşlukları doldurdu ödev bitti..

An itibariyle İngilizce kursuna da gitmeye karar verdim..

Daha kolay geberirim diye düşünüyorum..

Sonraki hiiiii sesi benden çıktı.. Oğlanın formasının üstünü yıkamadım ben !

Canım teknoloji yaaa yeni çamaşır makinemin 15 dakikalık yıkama özelliğini devreye soktum hemen ve canparçam evlat sevgisiyle bağrıma bastığım kurutma makinemle bu sorunu da hallettikten sonra babaları çocukları yatırdı ben beslenmeleri hazırladım, kızın giyeceklerini hazırladım, kargolarımı hazırladım kapının önüne koydum.. 

Hala gebermedim bilmiyorum farkında mısınız ?

Sonra nihayet attım kendimi yatağa.. Dedim ben bi de korku filmi seyredeyim.. Aldım bilgisayarı kucağıma. Kulaklıkları taktım kulağıma filmi seyrediyorum.. Yasin diyo ki seyretme.. Kulaklık taktım yaa sen farketmiyorsun ki benim seyrettiğimi uyu sen diyorum.. Ordan bana gerilim esiyo geriliyorum diyo afsjskjdkfj..

Zaten filmde iğrençti..

***

6 saat sonra..

***

Saat sabahın 6'sı..

Yasin'le İlkay bi gram uyku uyumamış halde bakışmaktadırlar..

Yasin :  Bi daha o kadar kahve içersem,

İlkay : Bedava diye yani cık cık cık çok ayıp 

Yasin : Görmemişler gibi

İlkay : 6 bardak mı içtin sen ?

Yasin :  Hııı

İlkay : Valla ben 3'den sora saymadım galiba.. O değil de annemlerde de o demliği bitirmiycektik

***

Kapı açılır..

Rana : Anneaaaa ! Sen beni gece niye yanına almadıınn !

Yasin ! Geliyo burnumu koru ! 

Rana : Hiyaaaaaaa ! 

***

Hoşçakalın :)

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa