19 Eylül 2017 Salı

Yenilediğim Çalışma Masamız / Mobilya Boyama

Oğlumun 1. sınıfa başladığında İkea'dan aldığımız çalışma masası, kendisinin haşarı kullanımı sonrasında epey hasar görmüş haldeydi ve baktıkça beni rahatsız ediyordu..

Sürekli takip eden okuyucu arkadaşlarım bilirler bir süredir eski eşyaları yenileme yoluna gidiyorum.. Önce düz yüzeylerle ve ufak sayılabilecek parçalarla başladım.. Boyayıp yenilediğim tüm mobilyaları burayı tıklayarak görebilirsiniz.. Çalışma masası benim için ilk büyük işti diyebilirim..

Öncesi


Ve sonrası.. 


Ortaya çıkan sonuç bir hayli keyif verici oldu benim için.. Hem görsel olarak hem de emek verip bir şeyler başarmış olmayı görmek çok güzel..

Tüm mobilyalarda aynı boyayı kullanıyorum.. Rich Multisurface.. En büyük rahatlığı her yüzeye uygulanıyor ve zımpara gerektirmiyor olması..

Fotoğrafta gördüğünüz siyah kısım kara tahta.. Mıknatıslı olan bu yüzeyde çok fazla etiket ve yapıştırıcı izi mevcuttu.. Çıkarabildiğim kadarını çıkardım ancak beyaz boya ile yine de görünecekti.. Kara tahta boyası ile bu lekeleri hem tamamen kapattım hem de oğluma notlar bırakabildiğim güzel bir alan ortaya çıkarmış oldum..

Üstelik oğlum Beşiktaşlı olduğu için, çalışma masasının siyah beyaz olması onu artı mutlu etti.. 

Tüm boyamaları aynı şekilde yapıyorum genelde astar + 4 katta kapanıyor ve bazılarına vernik uyguluyorum yine boyama yapar gibi.. 

Buradaki tıklayarak ulaşacağınız yazımda boyanın ve fırçamın fotoğrafı, fiyat bilgisi ve boyama hakkında tüm ipuçları yazılı.. Bu işlerle ilgileniyorsanız o yazımı incelemeniz yeterli olacaktır..

Şu an evimin oldukça eski ve yıpranmış çelik kapısını boyuyorum.. Henüz sonlanmasa da sanırım 1 kat boya ve vernik işlemi kaldı.. 

Sevgilerimle <3

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım :İletişim : catikatiilkay@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa