28 Ağustos 2018 Salı

Son Zamanlarda 24 :)

Selamlar..

Blogumu nerelerde bırakmışım saçlar kızılmış, moraller dipteymiş, yeni yeni kendime gelemeye başladığım zamanlarmış :) 
Ruh hali olarak öyle bir zıpladım ki son yazımdan beri, üzerinden uzun yıllar geçmiş gibi.. Silkelendim ölü toprağını üzerimden attım, enerji emicilerden uzaklaştım bi hoş oldum ya, nası toparladım ama haha nanik nanik :)) 
İnstagramda her gün aktifim hatta son zamanlarda orası blogumu ilk açtığım zamanlardaki gibi olmaya başladı.. O zamanlar günde elliye yakın mail cevapladım şimdi aynı şekilde dm mesajları cevaplıyorum. Bol bol storylerle ne yapsam yanımdalar ordakiler.. Henüz gelmediyseniz gelin pişman olmazsınız :) 
İnstagramıma ulaşmak için :  Buraya tık tık :)

Sonra şöyle ortaya karışık, elimin altında bulunan fotoğraflarla, blogda olmadığımız zamanlarda neler yaptık vs. bi havasını değiştirelim blogun, bi güncelleyelim sonra yazacağım konular, uzun uzun postlar var..

Okulların kapanmasıyla uzun zamandır düşündüğüm şeyi yapıp Rana'yı jimnastiğe yazdırdım. Bizimki o kadar hareketli ki bu enerjiyi parkta bahçede atamıyor artık.. Hazırlandık gittik kaydımızı yaptırdık :)


***

Instagram hesabımda bolca ayna önü fotoğraftan biri :) Hava ısınmak bilmemişti bir kaç gün o zaman bu parıltılı hafif ceketim hayat kurtarıcı oldu..


***

Spor salonunun aynası ınstagramcıların aşina olduğu bir başka ayna :) Jimnastik giriş kartımızı aldık oleeyy pozu.. benim suratımdaki iafade : Ahiyyy azcık hoplasın zıplasın da enerji atsın inşallah çok amin :)


***

Kaydımızı yaptırdık kartımızı aldık ama o gün başlamadık tabii. Burda bir kaç gün sonra ilk dersine girecek heyecan içindeki Rana'yı görüyoruz :)


***
İlk bir kaç ders oldukça az kişiydik sonradan sınıf kalabalıklaştı.. Yine ilk bir kaç ders içeri girmeme izin verdi hocamız. Bizimki çabuk adapte oldu her yere olduğu gibi.. Emin daha bana benziyor öyle hemen adapte olmaz arkadaşlık kurayım falan. Yabani biraz anası gibi :) Rana ohoo hiç bi şey umrunda değil kapıda ağlayan girmek istemeyen çocuklar var Rana beni falan geride bıraktı koştu içeri..


***
Yazın büyük bölümü Rana'yı kursa götürüp, Bim'den kaptığım termosumla bahçede çay içerek ve kendi spor sıramı bekleyerek geçti :) 


Dostlar sporda görsün mantığıyla kayıt sıralarını doldurup, gelmeyen disiplinsiz insanlar yüzünden, salonlar boş olmasına rağmen kayıtlar dolu olduğu için o sıra bir türlü gelmek bilmedi arkadaş.. Fitness fitness diye böğürdüm resmen ! 
Ama nihayetinde sıram geldi ve 2. programıma geçtim bile bunları yazdığım anlarda :) Nasıl mutluyum anlatamam..


***

Jimnastik vesilesiyle bu yaz Rana'yı yürümeye de alıştırdım. Spor salonu evime 3 km uzaklıkta ve ben yürüyerek gidip geliyorum her zaman. Rana'da bu duruma alıştı ve böylece kendi kankamı yetiştirme durumumun son basamağını da tamamlamış oldum. Şimdi hadi gezelim dediğimde gıkını çıkarmadan km'lerce yürüyebilen, kondisyonu sağlam bi kızım ay kankam var :)) 

Bunu şuna bağlayacağım Emin bi bu konuda bana çekmemiş.. Arabacı o hatta ev kuşu. Yürümeyi hiç sevmiyor. Onun motivasyon noktası yemek, hatta döner :) O gün Rana'nın kursundan sonra sizi döner yemeye götüreyim dediğim için yürümeyi kabul etti :) Fotoğraftaki sırıtması tam da yürüdüğüme değdi dediği ana ait :)
Rana'nın yemekle arası olmadığını anlatmama gerek yok sanırım :) Babası izin vermediği için tam olarak göremediğiniz, yüzü saklanmış fotoğrafında bile belli kaşlarının çatık olup dönerine kötü kötü baktığı :))

Bense o gün ekstra iyi hissediyorum kendimi çünkü fırfırlı bluzumu ilk kez giyiyorum ve çok sevmişim :)


***

Emin'i de boş bırakmadım tabii. Daha önce  Kur-an kursuna yazdırmıştım ama abuk sabuk çocukların sırf evden gönderilsinler diye yazdırıldığı garip bir ortam olduğu için sorunlar yaşamış ve devam ettirmemiştim Emin'i.. Bu yıl daha nezih, daha disiplinli bir kurs ortamı bulunca yazdırdım Emin'i.. Aalında evimizin köşesindeki camiiye gönderme niyetim vardı ama orası dolmuş.. Belediye sahildeki Bilgi Evi'nde kurs açmış daha önceden Bilgi Evi'ne kayıtlı olup gitmişliğimiz olduğu için mesajla haber verdiler.. Gittim baktım ortamlarını da biliyordum zaten yazdırdım hemen.
Çok sık hoca değiştirdiler ama 4. hocasıyla bitirdiler şu an. Okullar açılınca devam edecek kurs. Her hoca birbirinden iyi çıktı yani Emin seve seve gidiyordu. Son ders sonrası kurs sahilde olduğu için ortam müsait çıkıp top oynuyorlardı.. Hocaları da katılıyormuş yani sevdirdi kendini tüm hocaları bu da motivasyon oldu çocuklar için çok hızlı şekilde ilerleme sağladılar.. Hatta Emin imam olacağım demeye bile başladı :) Allah razı olsun işini iyi yapan, sevdiren, kaliteli öğretmenlerden, din adamlarından.. 

***

Bu arada yaz başında saçının önünü boyadık Emin'in onu artık Donald Trump'ım diye sevmeye başladım :)
Bu boyadan çok az denemelik Rana'ya da sürdüm ama iğrenç oldu hiç bekletmedim nerdeyse çünkü.. Bir süre abuk sabuk bir saç rengiyle dolaşsa da sonra papatya suyuyla onunda saçlarını açıp istediği gibi bir renge getirdik..


 ***

Bi gün yine kankamla gezeceğiz hazırladık.. Odalarımızdan bir çıktık anne-kız kombini yapmışız tesadüfen :)

Bu arada salonu boyadık yani ben boyadım hihi ve tekrar aşağı taşındık. Salonla ve boyamayla ilgili ayrı bir yazı hazırlarım.. 


***
Her gezme önce kursa gitmekle başladı tabii :) Kurs çıkışı gidebildik istediğimiz yerlere..  Bi ara kendi sporumun da başlamasıyla haftanın 5 günü salondaydım.. Orda çalışıyormuşum gibi :)  


***

Günübirlik denize gitmelerimizden :) Yasin çok çalıştığı için malum düğün sezonu, hiç bi yere gidemedik.. Gerçi o çalışmasaydı da çalışırdı gene gidemezdik haha.. İşkolik.. Böyle günü birlik kaçamaklar yaptık.. Onda da akşama kadar bizimle değil ha.. Öğleden sonra kaçıyor fazla eşyalarımızı da alıyor arabaya. Biz otobüsle dönüyoruz. Buna da şükür :)


***

Trump yorgunluktan mayışmışken :) Bu arada bir kaç yıldır Kumburgaz'a gidiyoruz deniz için Yasin burayı keşfetti.. Küçük bir bar var deniz kıyısında.. Sahilde de küçük br kısım onlara ait.. 2 şezlong ve masa kiralıyorsunuz takım olarak.. Çay da var :) Onların wc'sini de kullanabiliyorsunuz rahat bir ortam çocuklarla hiç rahatsız olmadan günü tamamlayabiliyoruz..

***Canım hiç öpmiim çok bronzum :)) Yanımdaki de denizden çıkardım diye surat asıyo :)

***


İngiliz kraliyet ailesine 5 çayına gidiyormuş gibi görünsekte denize gitmelerimizden biri bu aslında :) Hatta sanırım ilkiydi çünkü henüz beyazım ben burda :) Geçen yıl Defacto'dan aldığım sapkanın Rana'ya göre olanını Tedi'de görünce hemen almıştım.. Bu yaz analı kızlı kullanmış olduk.. Çok soruldu takım mı diye ama ayrı ayrı yerlerden..

***


O bahsettiğim yerde çay içerken ve bakışlarımla çocukları hizaya sokarken ben :) Bi bakışımla otururlar öyle yetiştirdim haha :)

***


Rana bu yaz ilk kez metrobüs ve otobüsle tanıştı :) Metrobüse hemen alışsa da ( çünkü sakindi ve oturabildik hemen )otobüse ilk bindiğinde bir parça ürktü.. Bir de şoför ayağa kalkıp ilerleyelim beyler diye höykürünce bizim ki baktım ağlayacak gibi olmuş tabii hemen bunların normal olduğu konusunda bir konuşmayla enerjisini yükselttim.. İstanbul'un kalabalığıyla tanışması böyle oldu :)

***


Salonu boyayıp taşındık dedim ya, üst katın salonunu yine Emin'in odası yaptım :) Fotoğraf. odasını yerleştirmeyi tamamen bitirdiğimiz akşam, kardeşiyle geniş odasının tadını çıkarmaya başladığı anlarda çekildi.. 

***


Kamera arkası :)

Güzel yorumlarınızı bırakmayı unutmayın.. Blog sahibi olmanız gerekmiyor ADSIZ seçeneğini seçerek yazmak istediklerinizi yazabilirsiniz..

Hoşçakalın :)

6 yorum:

 1. Çok tatlısınız yaa seviyorum sizi :))

  YanıtlaSil
 2. özlemişim yazılarını, eskiden hep bakardım
  sık kullanılanlara ekli ve hala bakıyorum. yıllardır sıkı takipçin olarak çocukların büyüdüğünü falan izlemek çok keyifli. sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hala buralarda olmanız benim içinde büyük keyif, büyük mutluluk.. Çok sevgiler <3

   Sil
 3. Yeni blog açan biri olarak sayfanızı talan etmeye geldim.:) bayıldım...

  YanıtlaSil

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..SEVGİLERİMLE :)
Firmanız ve ürünlerinizin Çatı Katı Blog'da yer almasını istiyorsanız İLETİŞİM : catikatiilkay@gmail.com

Alexa